У МВС розповіли, коли запрацює автоматична фіксація порушень ПДР

0
117

Міністерство внутрішніх справ призначило фактичний запуск автоматичної фіксації порушень ПДР і системи штрафних балів на 7 листопада цього року. Починаючи з цієї дати, українські автомобілісти будуть отримувати так звані «листи щастя» за провини перед камерами.

Про підготовлюваний запуск автоматичної фіксації порушень ПДР і системи штрафних балів під час брифінгу розповів першому замначальника Департаменту юридичного забезпечення МВС України Володимир Жиденко. Він також нагадав, що відповідно до останніх змін у законодавстві, щороку кожному громадянину з правом на керування транспортними засобами нараховуватимуться 150 штрафних балів. Ці бали будуть зніматися з віртуального «рахунку» автомобілістів виключно при автоматичної фіксації порушень ПДР.

За словами представника міністерства, в КпАП передбачені санкції у розмірі 50 штрафних балів за різні види правопорушень. Після вичерпання балів порушникам виписуватимуть звичайні «грошові» штрафи. При цьому у разі оплати штрафу протягом 5 банківських днів з дня отримання постанови порушнику надається 50-відсоткова «знижка» від розміру штрафу. Якщо ж не сплатити протягом 30 днів, він подвоїться.

Як уточнили в прес-службі МВС, у столиці вже почали встановлювати нові камери для фіксації порушень ПДР. Так, за словами заступника начальника управління патрульної служби Києва Дмитра Євдокимова, на найбільш проблемних і завантажених ділянках доріг столиці планується встановити до 1000 таких пристроїв.

Джерело: mvs.gov.ua

Читайте також:   Як почалася історія прокату автомобілів

Напишіть відгук