У Раді мають намір запустити продажу вживаних авто через офіційних дилерів

0
191

Народні депутати спробують врегулювати проблемні в Податковому кодексі щодо купівлі-продажу старих автомобілів юридичними особами, в тому числі автосалонами. Передбачається, що прийняття нового законопроекту дозволить запустити повноцінні програми трейд-ін через офіційних дилерів.

Законопроект №3046 підготовлений групою з 16 народних депутатів. У документі запропоновано внести ряд змін до Податкового кодексу України, зокрема вказати точне визначення «старих» транспортних засобів, розширити кількість суб’єктів, які можуть купувати і продавати б / у автомобілі, спростити процедури формування ціни на машини та інше.

Як пояснили в прес-службі Асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД), на сьогоднішній день відносини на ринку старих автомобілів далекі від цивілізованих. Більшість угод купівлі-продажу відбувається через фізосіб – посередників на автобазарах, та й діяльність організацій, що надають послуги з оформлення купівлі-продажу машин найчастіше неможливо назвати прозорими. Крім того, у відповідності з Податковим кодексом, дохід платника податку від продажу одного автомобіля на рік не оподатковується. З урахуванням того, що більшість операцій на вторинному ринку пов’язана саме з продажем однієї машини, бюджет недоотримує значні кошти.

«Покупці старих автомобілів, не маючи реальної можливості перевірити юридичну чистоту автомобіля і самої процедури купівлі-продажу, стають жертвами спекулянтів», – зазначили у ВААІД.

Прийняття законопроекту дозволить чітко трактувати «держаний товар» стосовно до транспортним засобам і виключить неоднозначне трактування Податкового кодексу контролюючими органами.

В Асоціації також додали, що прийняття зазначеного законопроекту, дозволить реанімувати автомобільний бізнес в умовах падіння продажів нових автомобілів. Крім того на ринку з’являться поширені в Європі програми трейд-ін, з можливістю обміни старого автомобіля на новий.

Читайте також:   За три роки в Україну ввезли майже 500 тисяч автомобілів на іноземних номерах

Напишіть відгук