У Раді запропонували дозволити ввезення деяких автомобілів нижче класу Євро-5

0
297

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про зміну порядку та реєстрації транспортних засобів. Депутати мають намір дозволити імпорт окремих категорій ТЗ, які не відповідають екологічним нормам Євро-5.

Особливий режим ввезення транспортних засобів повинен поширяться на транспортні засоби, які потрапляють на митну територію України тимчасово, з метою транзиту, як гуманітарна допомога для Національної поліції і Держслужби з надзвичайних ситуацій, а також при переселенні громадян на постійне місце проживання в Україні. Законопроект зареєстрований у Верховній Раді групою народних депутатів 12 березня 2016 року за №4391.

Як пояснили автори документа в пояснювальній записці, в даний час окремі країни готові безкоштовно передати Україні різну спецтехніку – автомобілі швидкої допомоги, легкові автомобілі спецпризначення для органів Національної поліції, Міністерства оборони, Нацгвардії і тому подібні ТЗ. Однак зробити це часто буває важко через зарегульованості податкового законодавства і впровадження з 1 січня 2016 екологічних норм Євро-5.

«Метою цього проекту Закону є усунення в українському законодавстві прогалини, пов’язаної з відсутністю норм про звільнення від оподаткування при ввезенні на митну територію України та реєстрації транспортних засобів спеціального призначення для Державної служби з надзвичайних ситуацій»

Відзначимо, що на розгляді Верховної Ради також знаходиться законопроект №4223 від 15.03.2016 про збільшення терміну тимчасового перебування автомобілів з іноземною реєстрацією до 1 року. Передбачається, що нерозмитненого ТС повинен буде обов’язково зареєструвати автомобіль в сервісному центрі МВС в до 2 місяців і здати на зберігання іноземні номерні знаки. Сервісний центр, в свою чергу, видасть номера українського зразка. Коли перебування автомобіля підійде до завершення, автовласник знову приїде в СервісЦентр МВС і отримає назад «імпортні» номерні знаки.

Для ще одного «продовження» терміну тимчасового ввезення досить буде перетнути держкордон (кількість таких перетинів в проекті закону не обумовлено). Додатково до цього при документальному підтвердженні неможливості покинути Україну в обмежений законом (законопроектом) термін автовласник зможе продовжити дозвіл на перебування автомобіля ще на 2 місяці.

Читайте також:   Нацгвардія озброїлася бронеавтомобілями «Козак-II»

Джерело: АвтоУа

Напишіть відгук