У Раду внесли законопроект про ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією

0
638

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді обіцяний в листопаді законопроект про фактичну «легалізацію» автомобілів старіше 7 років з іноземною реєстрацією. Передбачається, що в разі тимчасового таких машин буде застосовуватися умовне часткове звільнення від митних платежів, тобто збори можна буде платити по частинах від стандартної суми розмитнення.

Повна назва нового законопроекту – «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту і тимчасового ввезення транспортних засобів для особистого користування)». Документ зареєстровано 21 грудня під №5567, його ініціаторами вказані понад 50 нардепів від різних фракцій, а також позафракційні депутати (з повним списком можна ознайомитися на сайті Верховної Ради). Це так званий компромісний законопроект, який з’явився після масових акцій власників автомобілів з іноземною реєстрацією.

Якщо законопроект стане законом в нинішньому вигляді, він буде поширюватися на легкові та вантажні автомобілі масою до 3.5 тонн і віком понад 7 років, а також причепи до них. Запропоновано дозволити тимчасове (не більше ніж на один ) ввезення автомобіля під письмове зобов’язання про його зворотне вивезення. У такому випадку за кожен повний або неповний календарний місяць перебування на митній території потрібно буде заплатити частину суми митних платежів, які застосовувалися б при випуску автомобіля у вільний обіг. Йдеться про (до 10% оціночної вартості автомобіля), акциз (розраховується в євро і залежить від об’єму двигуна), а також ПДВ (20% вартості ТЗ). У 2017 році частина суми митних платежів складе 0,2%, в 2018 році – 0,3%, в 2019-му році – 0,5%.

Зазначений збір потрібно буде заплатити під час пропуску ТЗ через зону митного контролю на кордоні. Надалі термін тимчасового ввезення можна буде продовжити (з внесенням відповідної суми) на термін до 60 діб без перетинів держкордону. У разі продажу таких автомобілів на території України потрібно буде оплатити повноцінне «розмитнення». Одна людина зможе « ввезти» один автомобіль (допускається можливість продовжувати тимчасове ввезення раз на рік), однак якщо його вивести з дотриманням всіх правил, з’явиться можливість привезти інший транспортний засіб.

Читайте також:   У Берліні відбувся рекордний парад електромобілів

Ввозити автомобілі за новою схемою можна буде лише для власного користування, а за експлуатацію з метою проведення підприємницької діяльності контролюючи органи матимуть право виписати штраф в розмірі 34 тисяч гривень. При перевищенні обумовлених законом (поки – законопроектом) термінів тимчасового ввезення будуть застосовуватися штрафні санкції в розмірі вартості автомобіля або його конфіскація.

Нарешті, в Митному кодексі «ввезення з метою транзиту» автомобілів (зараз – терміном до 5 днів) громадянами буде замінений на «переміщення» з умовою внесення застави в розмірі вартості повного розмитнення. Їздити на нерозмитнених автомобілях без умовно часткового звільнення від митних платежів можна буде тільки нерезидентам.
Джерело: УКРІНФОРМ

Напишіть відгук