У США сформулювали основні вимоги до машин з автопілотом

0
407

Міністерство транспорту США підготувало перший в історії список вимог, яким повинні відповідати автомобілі з системами напівавтономного і повністю автономного водіння. Ці вимоги повинні стати обов’язковими для всіх розробників машин з автопілотом. Перший контрольний список вимог для машин з автопілотом потрапив у розпорядження The New York Times. Редактори видання відібрали 15 основних пунктів.

Вимоги до автомобілів з автопілотом в США

 1. Обмін інформацією: Автовиробники зобов’язані зберігати дані, зібрані самоврядними машинами під час експлуатації, а також на вимогу передавати їх владі для розслідування аварій та інших подій.
 2. Конфіденційність: Власники автомобілів повинні мати чітке уявлення про те, які дані збираються за допомогою транспортних засобів. Вони також повинні мати можливість відключити будь який збір особистої інформації, включаючи біометричні дані.
 3. Безпека: Автомобілі повинні бути спроектовані таким чином, щоб збої програмного забезпечення не позначалися на безпеку руху.
 4. Цифрова безпека: Транспортні засоби повинні бути захищені від кібератак. Виробники зобов’язані ділитися один з одним досвідом у сфері підвищення кібербезпеки.
 5. Інтерфейс «людина-машина»: Виробники повинні забезпечити простий і інтуїтивно зрозумілий алгоритм перемикання між автономним режимом руху і режимом ручного управління. Водієм необхідно надати можливість легко знайти основну інформацію про особливості функціонування системи автопілота. Крім того самоврядні машини повинні вміти взаємодіяти з іншими транспортними засобами та пішоходами. Повністю самокеровані автомобілі можуть бути створені тільки для людей з обмеженими можливостями.
 6. Ударостійкість: Транспортні засоби повинні відповідати всім вимогам удароміцності Національної адміністрації безпеки дорожнього руху (NHTSA)
 7. Навчання клієнтів: Автовиробники повинні навчати особливостям роботи автопілота своїх дилерів і дистриб’юторів. Продавці, у свою чергу, зобов’язані передавати всі свої знання клієнтам.
 8. Сертифікація: Будь-які програмного забезпечення безпілотників повинні проходити сертифікацію Національної адміністрації безпеки дорожнього руху (NHTSA)
 9. Ремонтопридатність: Автовиробники повинні довести, що автомобілі з автопілотом можна буде безпечно експлуатувати після ДТП і поломок. Зокрема, не повинен включатися при поламаних датчиках або програмних збоях.
 10. Дотримання ПДР і законів: Автомобілі повинні дотримуватися ПДР, розпізнавати дорожні знаки, розмітку, обмеження швидкості в різних містах і штатах. Порушення правил допускається лише в екстрених випадках, коли такі дія дозволять не потрапити в аварію (наприклад виїхати на зустрічну, щоб уникнути зіткнення)
 11. Етичні міркування: Розробники систем автопилотирования зобов’язані попереджати NHTSA про етичні налаштуваннях систем. Наприклад, кого автомобіль буде сильніше захищати в аварійній ситуації – своїх пасажирів, або інших учасників дорожнього руху.
 12. Умови експлуатації: Автовиробники повинні вказати допустимі умови експлуатації безпілотників. Ці характеристики повинні бути підтверджені за допомогою тестів.
 13. Виявлення та реагування: Автовиробники повинні вказати, як автомобілі з автопілотом реагують в нормальних та в екстрених ситуаціях на інші транспортні засоби, пішоходів, тварин і падаючі дерева.
 14. Резервний режим: Автомобіль повинен самостійно перемикати режим водіння з дотриманням норм безпеки у разі виявлення несправності. Однак при переході з режиму автоматичного управління до ручного електроніка також повинна враховувати стан водія. Зокрема, не допускається передача управління п’яному або сонного людині.
 15. Тестування: Автовиробники зобов’язані розробити єдині методики тестування широкого спектру технологій, застосовуваних на безпілотних автомобілях. Випробування повинні включати комп’ютерне моделювання, їзду по захищеним полігонів і їзду по дорогах загального користування.
Читайте також:   В Лондоне можна проїхатися на таксі від Dior

В даний час в США проходять випробування самокерованих автомобілів таких компаній як Google, , Lyft, , Tesla Motors, та багатьох інших.

Джерело: The New York Times

Напишіть відгук