У США сформулювали основні вимоги до машин з автопілотом

0
520

Міністерство транспорту США підготувало перший в історії список вимог, яким повинні відповідати автомобілі з системами напівавтономного і повністю автономного водіння. Ці вимоги повинні стати обов’язковими для всіх розробників машин з автопілотом. Перший контрольний список вимог для машин з автопілотом потрапив у розпорядження The New York Times. Редактори видання відібрали 15 основних пунктів.

Вимоги до автомобілів з автопілотом в США

 1. Обмін інформацією: Автовиробники зобов’язані зберігати дані, зібрані самоврядними машинами під час експлуатації, а також на вимогу передавати їх владі для розслідування аварій та інших подій.
 2. Конфіденційність: Власники автомобілів повинні мати чітке уявлення про те, які дані збираються за допомогою транспортних засобів. Вони також повинні мати можливість відключити будь який збір особистої інформації, включаючи біометричні дані.
 3. : Автомобілі повинні бути спроектовані таким чином, щоб збої програмного забезпечення не позначалися на безпеку руху.
 4. Цифрова безпека: Транспортні засоби повинні бути захищені від кібератак. Виробники зобов’язані ділитися один з одним досвідом у сфері підвищення кібербезпеки.
 5. Інтерфейс «людина-машина»: Виробники повинні забезпечити простий і інтуїтивно зрозумілий алгоритм перемикання між автономним режимом руху і режимом ручного управління. Водієм необхідно надати можливість легко знайти основну інформацію про особливості функціонування системи автопілота. Крім того самоврядні машини повинні вміти взаємодіяти з іншими транспортними засобами та пішоходами. Повністю самокеровані автомобілі можуть бути створені тільки для людей з обмеженими можливостями.
 6. Ударостійкість: Транспортні засоби повинні відповідати всім вимогам удароміцності Національної адміністрації безпеки дорожнього руху (NHTSA)
 7. Навчання клієнтів: Автовиробники повинні навчати особливостям роботи автопілота своїх дилерів і дистриб’юторів. Продавці, у свою чергу, зобов’язані передавати всі свої знання клієнтам.
 8. Сертифікація: Будь-які програмного забезпечення безпілотників повинні проходити сертифікацію Національної адміністрації безпеки дорожнього руху (NHTSA)
 9. Ремонтопридатність: Автовиробники повинні довести, що автомобілі з автопілотом можна буде безпечно експлуатувати після ДТП і поломок. Зокрема, автопілот не повинен включатися при поламаних датчиках або програмних збоях.
 10. Дотримання ПДР і законів: Автомобілі повинні дотримуватися ПДР, розпізнавати дорожні знаки, розмітку, обмеження швидкості в різних містах і штатах. Порушення правил допускається лише в екстрених випадках, коли такі дія дозволять не потрапити в аварію (наприклад виїхати на зустрічну, щоб уникнути зіткнення)
 11. Етичні міркування: Розробники систем автопилотирования зобов’язані попереджати NHTSA про етичні налаштуваннях систем. Наприклад, кого буде сильніше захищати в аварійній ситуації – своїх пасажирів, або інших учасників дорожнього руху.
 12. Умови експлуатації: Автовиробники повинні вказати допустимі умови експлуатації безпілотників. Ці характеристики повинні бути підтверджені за допомогою тестів.
 13. Виявлення та реагування: Автовиробники повинні вказати, як автомобілі з автопілотом реагують в нормальних та в екстрених ситуаціях на інші транспортні засоби, пішоходів, тварин і падаючі дерева.
 14. Резервний режим: Автомобіль повинен самостійно перемикати режим водіння з дотриманням норм безпеки у разі виявлення несправності. Однак при переході з режиму автоматичного управління до ручного електроніка також повинна враховувати стан водія. Зокрема, не допускається передача управління п’яному або сонного людині.
 15. Тестування: Автовиробники зобов’язані розробити єдині методики тестування широкого спектру технологій, застосовуваних на безпілотних автомобілях. Випробування повинні включати комп’ютерне моделювання, їзду по захищеним полігонів і їзду по дорогах загального користування.
Читайте також:   В ЄС системи екстреного реагування при ДТП стануть обов'язковими

В даний час в США проходять випробування самокерованих автомобілів таких компаній як Google, , Lyft, Audi, Motors, та багатьох інших.

Джерело: The New York Times

Напишіть відгук