У Токіо запустили тестові поїздки безпілотних таксі з пасажирами

0
113

Таксомоторна компанія Hinomaru Kotsu спільно з фірмою ZMP у понеділок почала в тестовому режимі вперше здійснювати перевезення пасажирів на безпілотних автомобілях. Машини курсують по фіксованому маршруту протяжністю 5,3 км між токійськими районами Отематі і Роппонгі. Експеримент триватиме до 8 вересня, в день безпілотне таксі на базі мінівена Toyota буде здійснювати по чотири рейси туди-назад.

Рух по дорозі здійснюється в автоматичному режимі, включаючи повороти й перебудовування між рядами, проте за кермом автомобіля все одно сидить водій, який в екстреній ситуації може втрутитися та взяти керування транспортним засобом на себе. Для того, щоб взяти участь у тестах як пасажир, необхідно було у липні пройти відповідний відбір. Плата за проїзд по маршруту фіксована і складає 1500 ієн (близько 14 доларів).

У Hinomaru Traffic відзначили, що такі безпілотні таксі зможуть вирішити проблему нестачі водіїв. У разі успіху тестових випробувань вони можуть почати курсувати в Токіо напередодні літніх Олімпійських ігор 2020 року.

Японська влада у минулому році виділили близько 2,85 трлн ієн (близько 25 млрд доларів) на розвиток технологій безпілотного керування та створення нових поколінь екологічно чистих машин. Це абсолютний рекорд за весь час ведення таких розробок, які підтримує уряд країни. Влада розраховує, що до 2030 року кожна п’ята машина на японських дорогах буде їздити хоча б частково без участі водія.

Джерело

Читайте також:   Новий спорткар Toyota Supra засікли до офіційного дебюту

Напишіть відгук