У власників “євроблях” буде 90 днів на розмитнення з 50% знижкою

0
166

У законі про розмитнення ввезених в Україну автомобілів з іноземною реєстрацією (“євроблях”) термін розмитнення зі знижкою в 50% збільшено з 60 до 90 календарних днів. Відповідну правку озвучила голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна з трибуни Верховної Ради.

За її словами, відповідна зміна внесена перед голосуванням за закон з ініціативи коаліції фракцій парламенту.

“Я прошу в поправці 60-1 врахувати у пункті 20 проекту закону, де пропонували застосування понижуючого коефіцієнта на 60 календарних днів зробити понижуючий коефіцієнт на 90 календарних днів. Прошу доручити комітету та головному юридичному управлінню апарату ВР опрацювати закон із зазначеним щойно єдиною зміною”, – заявила Южаніна.

Парламентарка зазначила, що у формуванні ставки акцизного податку були враховані вимоги активістів під Верховною радою.

“Щодо вартісного коефіцієнта – він присутній завжди, тому що 30% – це мито і ПДВ, які сплачуються від вартості автомобілів. Вартість нових автомобілів не знижується – вона йде від заводів-виробників. Тобто, 30% від вартості, яка додатково оплачується. По-друге, нам активісти говорили, що вони погоджуються на ставку акцизного податку в розмірі до 400 євро. Ми якраз таку ставку і зробили. 400 євро і буде акциз, який вони повинні сплатити. Зниження ставки вдвічі буде діяти 90 днів з дня початку дії закона”, – пояснила Южаніна.

Нагадаємо, Верховна рада схвалила нову модель оподаткування раніше ввезених авто з іноземною реєстрацією ( “євроблях”). Так, ставка податку для відповідного транспортного засобу визначається за формулою: Ставка = базова Ставка х К двигун х К вік.

Джерело

Читайте також:   В Україні збільшилася кількість незастрахованих машин

Напишіть відгук