У Запоріжжі розроблять перший безпілотний автомобіль «Укроп»

0
322

У Запоріжжі розробляють , який не потребує водія. Ним можна керувати, стоячи осторонь, за допомогою планшета. Такі машини планують експлуатувати у військових цілях.

з розробки безпілотних автомобілів почав працювати в Запоріжжі відносно недавно – з кінця 2014 року. Тепер відкрився фонд, який займається збором коштів для реалізації даного проекту.

“Ми розробили систему управління і впроваджуємо її в машину. Її потім можна використовувати як у цивільних, так і у військових цілях. Після впровадження системи авто може їздити самостійно.Зараз вже розробили дистанційне – за допомогою планшета і Wi-Fi – як пульт управління “, – розповів керівник проекту Сергій Румянцев.

Втім, конструктори намагаються шукати нові підходи до управління. Припустимо на секунду, що Wi-Fi – не можна назвати абсолютно надійним методом управління. Вони планують розробити систему, якою буде керувати Wimax – шифрований канал. Цей сигнал тестуватимуть. Також розглядають варіант з керуванням за допомогою радіохвилі.

“Надалі ми хочемо зробити так, щоб машина їхала сама, без оператора”, – говорить Румянцев. За його словами, такий автомобіль буде орієнтуватися по місцевості, самостійно доїжджати до потрібного пункту, а потім повертатися назад.

На даний момент конструктори домоглися перших результатів – впровадили безпілотну систему управління в автомобіль Lanos. Цей вже зацікавив представників військового інституту в Житомирі. Зараз запорізькі розробники взялися за впровадження управління в Джип. Після цього розробники хочуть створити нову військову машину “Укроп”.

“UKROP – перша національна сухопутна безпілотна патрульно-бойова машина, призначена для патрулювання та захисту національних кордонів”, – пишуть організатори про майбутнє прототипі військового авто.

Машина буде базуватися на стандартній посиленою рамі позашляховика і зі спеціально розробленим броньований корпусом. Він може бути обладнаний, як летальним, так і не летальним озброєнням. На реалізацію даного проекту потрібні кошти, організаторів також цікавлять “світлі уми”, які внесуть свою лепту в розробку проекту.

Читайте також:   Mitsubishi представила бюджетну версію Outlander

“Ми чекаємо не тільки фінансову підтримку, а й справжніх патріотів своєї країни, які допоможуть у розробках проекту. Ми запрошуємо програмістів, конструкторів”, – уклав Сергій Румянцев.

Напишіть відгук