Uber замовив у Mercedes-Benz 100 тисяч автомобілів з автопілотом

0
275

За інформацією німецького видання Manager Magazin, сервіс онлайн-замовлення автомобілів Über домовився з концерном про постачання 100 тисяч седанів S-Class з системами автономного водіння. За попередньою інформацією, вартість операції може досягати 10 мільярдів євро.

Джерела Manager Magazin в обох компаніях стверджують, що поставки «автопилотованих» «Мерседесів», як і їх оплата, розраховані на кілька років. Незважаючи на те, що про продаж машин домовилися безпосередньо глава Daimler Дітер Цетше і засновник Über Тревіс Каланик, угода поки що попередня. В даний час німецький виробник не має серійних автомобілів з повністю автономною системою «автопилотирования». Очікується, що такі машини з’являться лише до 2020 року.

При цьому Reuters має іншу інформацію. Повідомляється, що Über дійсно веде переговори з найбільшими автовиробниками про постачання «автопилотованих» автомобілів, проте ні про які конкретні домовленості мови поки не йде. У числі можливих постачальників машин та технологій джерела агентства також називають Audi, , Bosch і Continental. Всі вони працюють над машинами, які повинні вміти їздити без втручання людини.

Представники Daimler і Über відмовилися коментувати чутки. Втім, співрозмовники Reuters з галузі відзначають, що в даний час автовиробники по-різному ставляться до ідеї співпраці з технологічними стартапами. Деякі компанії побоюються працювати з «прибульцями» з галузі розробки програмного забезпечення, оскільки ті ставлять під загрозу напрацьовані бізнес-моделі з виробництва та продажу транспортних засобів. Інші ж готові йти на компроміс, розуміючи, що рано чи пізно зміниться.

«Ми не хочемо закінчити як Nokia, яка була найбільшим виробником мобільних телефонів, а потім просто зникла»

У лютому 2016 року Über відкрив власний центр нових розробок на території колишнього локомотивного депо в американському Піттсбурзі. Очікується, що найближчим часом компанія з Сан-Франциско почне там власні випробування безпілотних технологій і «доріг майбутнього».

Читайте також:   У США сформулювали основні вимоги до машин з автопілотом

Джерело: Reuters

Напишіть відгук