Укравтодор буде позначати дорожні ремонти і перекриття на Яндекс.Картах

0
212

Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) і компанія Яндекс.Україна запустили перший спільний проект. Тепер фахівці агентства самостійно реєструють на Яндекс.Картах інформацію про дорожні роботи і перекриття руху на міжміських трасах. У держвідомстві і Яндексі пообіцяли, що тепер користувачі будуть точно знати, відкрита та чи інша дорога або закрита.

«Відомості про перекриття на міжміських трасах були на сервісі і раніше, але вони були частковими. Щось ми брали з відкритих джерел, щось додавали користувачі. Завдяки Укравтодору тепер у нас буде повна картина. Через інтерфейс адміністратора наші партнери будуть самі додавати на сервіс свіжу інформацію – відразу, як тільки вона до них надійде»

В держагентстві заявили, що диспетчери вже працюють з програмою і цілодобово наносять на карту актуальну інформацію про стан автодоріг в регіонах і ускладненнях дорожнього руху в результаті ДТП, ремонтів, погодних умов і акцій протесту. Відповідна знаходиться у вільному доступі на yandex.ua/, а також в додатках Яндекс.Карти і Навігатор для мобільних пристроїв.

«Користуючись цією картою, водії, які зібралися в дорогу, можуть перевірити, чи вільна та автодорога, яку вони обрали. Якщо ж траса частково перекрита, то дізнатися, скільки смуг залишається для руху. А якщо дорога з якихось причин заблокована взагалі, допоможе водіям побудувати оптимальний об’їзний маршрут»

Меморандум про співпрацю був підписаний 16 березня. За словами глави Укравтодору Андрія Батищева, з Яндекс.Картами повністю безкоштовна, що є значним плюсом в умовах обмеженого фінансування дорожньої галузі.

«Ми вирішили співпрацювати з Яндексом, тому що вони мають одну з найоптимальніших і зручних карт для наших користувачів доріг. Кожен 8-й водій користується додатком Яндекс.Навігатор. У Києві, мабуть, кожен третій»

В агентстві також сподіваються, що цю ініціативу підтримають і інші розробники геоінформаційних систем.

Читайте також:   У Мелітополі водії «Жигулів» винайшли метод як захиститися від злодіїв крадіїв бензину

Джерела: Укравтодор, Яндекс.Україна

Напишіть відгук