«Укравтодор» назвав бажаючих побудувати першу платну дорогу

0
285

Держагенство автодоріг України завершило прийом заявок на участь у відкритому конкурсі на будівництво першої концесійної дороги за маршрутом «Львів – Краковець». Зацікавленість у проекті проявили французька компанія Bouygues, а також український консорціум «Концесійні транспортні магістралі».

В «Укравтодорі» пояснили , що відповідно до законодавства, розгляд поданих заявок триватиме 45 днів. Після оцінки здатності компаній брати участь у конкурсі їм буде передана необхідна документація для надання агентству автомобільних доріг своїх фінансових і технічних пропозицій щодо проекту будівництва магістралі.

«Оцінка фінансових моделей, технічних пропозицій та обробка проекту концесійного договору буде здійснюватися у супроводі експертів міжнародного рівня – компаній High Point Rendel і Jurimex», – повідомила начальник відділу міжнародного співробітництва та інвестицій «Укравтодору» Лілія Горбатюк. Концесійний конкурс триватиме ще 6 місяців, а будівництво магістралі займе близько 4 років.

У відомстві також поінформували, що ім’я переможця буде названо в січні 2016 року. Далі буде узгоджений, а також підписаний концесійний договір і здійсниться його фінансове закриття, тобто залучення концесіонером коштів у необхідному обсязі у встановлений термін.

Ім’я вітчизняного претендента – консорціуму «Концесійні транспортні магістралі» звучало в проектах будівництва мережі платних автодоріг з 1999 року і періодично з’являлося в договорах до підготовки до Євро – 2012, проте в кінцевому підсумку жодної концесійної дороги в Україні так і не побудували. У той же французька Bouygues є великою промисловою компанією з багаторічним досвідом робіт над масштабними інфраструктурними проектами, таким як тунель під Ла-Маншем.

Нова концесійна у напрямку Львів – Краковець з’єднає міжнародний пункт пропуску «Корчова – Краківець» зі Львовом, в об’їзд населених пунктів Наконечне, Наконечне 2, Яворів та Івано-Франкове. Проект передбачає будівництво магістралі відповідно до категорії 1а (4 смуги руху). За попередньою інформацією швидкість руху по дорозі буде обмежена на 120 км / ч. Проїзд по трасі зроблять платним, однак поряд залишиться безкоштовна альтернатива.

Напишіть відгук