«Укравтодор» задумав мегареконструкцію дороги від Києва до Конча-Заспи

0
113

Головне дорожнє відомство України планує відремонтувати 28.6-кілометрову ділянку автодороги за 1.6 млрд. Гривень. При цьому вартість кожного кілометра дороги обійдеться в 56 млн. Гривень.

Директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку Мінінфраструктури Роман Хміль повідомив про виявлене ним проекті реконструкції траси в напрямку Конча-Заспи під Києвом. Аналізуючи цей проект, він констатував, що оновлення дороги довжиною менше 30 км обійдеться в таку ж суму, як весь ямковий ремонт в Україні цього року. Про це Хміль написав на своїй сторінці в Facebook.

Як пояснив Хміль, мова йде про дорогу Н-01 Київ-Знам’янка (км 14 + 740 – км 43 + 375) на ділянці Київ – Обухів довжиною 28.6 км.

«Це стара на Конча-Заспу, яка там і закінчується. Незважаючи на те, що паралельно побудована ново-Обухівська , яка знаходиться в хорошому стані, під Євро-2012 було прийнято рішення про ремонт цієї дороги в рамках проекту «підступи до Києва», – уточнив він.

Далі на замовлення «Укравтодору» була розроблена проектно-кошторисна документація на суму 702.2 млн грн (25 млн грн / км), яку затвердили постановою КМУ від 454-р від 26.06.2013. Фінансувати проект погодилися Європейський банк реконструкції та розвитку, а також Європейський інвестиційний банк.

За словами Хміля це було «дорогувато» навіть в цінах 2013 року, коли бюджет був затверджений. «Далі цікавіше», – продовжує він. – «Починається робота над проектом, за тендером визначено підрядник, причому умови тендеру вже відрізнялися від проекту, затвердженого КМУ. Контракт підписується в євро, при тому, що всі бачили темпи девальвації національної валюти ».

Кількома тижнями раніше під егідою Укравтодору відбувся технічна , вніс в проект – змінилася конструкція дорожнього полотна, а також з’явилася побудувати дворівневі розв’язки. За експертними оцінками, вартість оновленого проекту складе близько 1.6 млрд грн, а кожен кілометр буде обходитися вже в 56 млн. Грн.

Читайте також:   Столичні електрокари можна буде заряджати від вуличних ліхтарів

«30 км, Карл! 1.6 млрд. Грн! На Конча-Заспу! Під війни! Тому що вкрай необхідно. Написав доповідну міністру, а він на Кабмін. У наших окопах теж гаряче », – обурився Роман Хміль.

Для порівняння Хміль вказав на те, що на весь ямковий ремонт в Україні виділено майже стільки ж коштів, а на проект «Дороги карпатського краю» виділено 700 млн. Грн. і за них буде відремонтовано 120 км доріг.

Напишіть відгук