Укравтодор зірвав терміни початку ямкового ремонту

0
212

Державне агентство автомобільних доріг тільки зараз приступає до ямкового ремонту автодоріг в Україні. Розпочати відновлювальні роботи в намічений не вдалося «по ряду причин», в тому числі з причини несвоєчасного фінансування з-за блокування рахунків облавтодорів в Полтавській, Дніпропетровській і Херсонській областях підрядниками, з якими держагентство не розрахувалося за виконані раніше дорожні роботи.

«у цьому році ми, на жаль, не змогли оперативно і в терміни приступити до ліквідації ямковості на дорогах, і тільки зараз починаємо , 5 днів тому ми отримали , які пішли на області»

повідомив на прес-конференції заступник голови Укравтодору Микола Березовський. Він також розповів, що держагентство веде переговори з підрядниками про реструктуризацію заборгованості за виконані роботи.

При цьому в Укравтодорі підкреслюють, що кошти для погашення частини заборгованості є. Зокрема, держагентство має приблизно 5.5 млрд.грн кредитних коштів міжнародних фінансових організацій, які залучалися під держгарантії ще в 2012-2013 роках. Підрядникам необхідно виплатити 1.2 млрд. грн, однак для використання коштів необхідно отримати дозвіл Міністерства фінансів. В цілому, борги Укравтодору становлять близько 43 млрд. грн.

За оцінкою головного дорожнього відомства країни, в даний час потребують в капітальному і поточних ремонтах до 97% мережі автодоріг. За словами Березовського, в аварійному стані перебувають траси Дніпропетровськ – Миколаїв, Миколаїв – Кіровоград, Одеса – Рені, Стрий – Тернопіль – Кіровоград. В Укравтодорі також підрахували, що в 2016 та 2017 років році втрати держави від незадовільного стану автодоріг складуть від 100 до 120 млрд.грн

Джерело: УНІАН

Читайте також:   Audi R8 позбувся даху в Нью-Йорку

Напишіть відгук