Україна запускає проект з автоматичного зважування фур на ходу

0
489

В Україні на автодорогах введуть автоматичну систему зважування під час руху Weight-in-Motion (WiM). Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян на брифінгу в Києві в п’ятницю, 27 липня, в якому також взяв участь в.о. керівника “Укравтодору” Славомир Новак.

Як відомо, “Укравтодор” вже оголосив тендер на проектування, поставку та монтаж 6 майданчиків зважування в русі на дорогах навколо Києва та допоміжного офісу. За словами директора ДП “Укрдорінвест” Олени Криворучко, у фур нерідко допустима вага перевищена в кілька разів.

“В Україні давно вкоренилася практика, коли вантажівка їде по дорозі з навантаженням на вісь у 2-5 разів більше відповідної норми. Це вкрай негативно відбивається на експлуатації автодорожнього полотна, яке просто не розраховані на таку вагу. При цьому, вантажні комплекси – поширена практика в США та країнах Європи. Там будь-яка машина, яка перевищує допустимі показники ваги, просто не випускається в рейс. Водій і власник фури не поїдуть через ризик отримати величезні штрафи. В Україні це зазвичай сходить перевізникам з рук. Тому майданчики зважування в русі допоможуть зробити пересування таких машин практично неможливим. Як наслідок, ми будемо оберігати дороги від передчасного руйнування”, – розповіла Олена Криворучко.

Для установки 6 майданчиків WiM “Укравтодор” планує використати частину коштів кредиту Світового банку в рамках впровадження Проекту розвитку дорожньої галузі (RSDP) та пілотного проекту по впровадженню системи WiM.

Вантажні комплекси з’являться на під’їздах до Києва на трасах Київ-Ковель, Київ-Чоп, Київ-Довжанський, Київ-Чернігів – Нові Яриловичі та Київ-Одеса.

Як повідомила керівник “Укрдорінвест”, до тендеру допускаються компанії з середньорічним будівельним оборотом від 10 млн доларів, у яких є досвід установки подібних комплексів і вони можуть надати відповідні фінансові гарантії. Після повного завершення тендерної процедури, планується, що система WiM встановлюється протягом терміну від чотирьох до восьми місяців.

Читайте також:   У Києві можуть збільшити максимально дозволену швидкість до 80 км / год (список вулиць)

Джерело ЦТС

Напишіть відгук