Українські розробники почали збір коштів на випуск електричних Lanos

0
300

Проект електричного Lanos може отримати друге життя – на одеській краудфаундінговой платформі Na-Starte почалася кампанія зі збору коштів на випуск бюджетних електромобілів. Електрифіковані «народні електрокари» коштуватимуть близько 15 тисяч доларів.

Для запуску виробництва «електроланосов» потрібно всього 200 000 грн. У «серію» планується запустити з кузовом пікап і седан . За розрахунками інженерів, дальність пробігу машин від однієї зарядки складе близько 250 кілометрів, а на повну зарядку батарей буде потрібно близько 8 годин.

Якщо мета краудфаундінговой кампанії буде досягнута і необхідну суму зберуть в намічений , передсерійну машину представлять в квітні 2016 року. Планується, що ходові випробування завершаться до кінця наступного року, після чого машини почнуть поставляти замовникам.

Автором проекту є Володимир Турко з Червонограда, а електричного «Ланоса» розробили в Інституті електродинаміки НАН України на базі держпідприємства «Енергоімпульс».

«В інституті електродинаміки НАН України накопичено багаторічний досвід розробки електроприводних транспортних засобів, створення для них високоефективних тиристорних і транзисторних перетворювачів, мікропроцесорних систем управління, які забезпечують надійну і безаварійну експлуатацію електромобілів. Спільно з фахівцями заводів АвтоВАЗ і АвтоЗАЗ на основі розробленого в Інституті електроустаткування були створені ВАЗ-1801, ВАЗ-2801, ВАЗ-2802, ВАЗ-2702, ЗАЗ-1109, ЗАЗ-11091 », – зазначено на сторінці проекту.

Необхідні для запуску проекту 200000 грн автори проекту мають намір витратити на закупівлю комплектуючих для тестового автомобіля. Зокрема на електродвигун потрібно 20 000 грн, на акумулятори – 100 000 грн, зарядки – 10 000 грн, корпуси – 70 000 грн, інші компоненти – 7 000 грн. Решта коштів покриють виробничі потреби.

По завершенню кампанії на майданчику Na-Starte, розробники планують залучити інвесторів для старту серійного виробництва, а також запустити партнерську програму. «Кожен зможе інвестувати в електромобілі і отримувати від цього фінансову та моральну вигоду», – йдеться на сторінці проекту.

Читайте також:   У Франції за перехід з дизеля на електрику дадуть 10 000 євро

Джерело AIN

Напишіть відгук