Українці зможуть обміняти водійські посвідчення в Італії без іспитів

0
290

Кабінет міністрів України затвердив міжурядову угоду з Італією про взаємне визнання та обмін посвідчень водія. Воно почне діяти через 60 днів, після чого проживаючі в Італії українці зможуть обміняти національні «» на італійські без здачі іспитів.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і міністр внутрішніх справ Італії Анджеліно Альфонсо домовилися про підготовку міжурядової угоди в квітні 2015 року, а сама угода була підписана італійською стороною в листопаді. Сьогодні зазначену угоду схвалив Кабінет міністрів України. Про це Аваков повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«Досі з українським водійським посвідчення можна було їздити по Італії не більше року, а потім було отримувати національні права, здавши теоретичний і практичний іспити і заплатити від 600 до 1000 євро. З урахуванням того, як багато українців сьогодні живуть і працюють в Італії, спрощення і здешевлення процедури взаємного визнання національних прав та їх обміну, перестає бути приватним випадком»

Українсько-італійська угода дозволяє легально проживаючим в Італії громадянам України обміняти свої національні водійські посвідчення на аналогічні посвідчення країни проживання без здачі теоретичного і практичного іспитів. Точно такі ж можливості є і в громадян Італії, які проживають в Україні і хочуть отримати український документ.

Дія Угоди поширюється на громадян України, які:

  • легально проживають в Італії;
  • є резидентами країни менше чотирьох років;
  • мають дійсні українські посвідчення водія.

Обмеження:

  • обміну не підлягають недійсні або підроблені документи;
  • не зможуть скористатися процедурою обміну водійських посвідчень громадяни, які не можуть керувати автотранспортом за станом здоров’я;
  • обмін обмежений лише тими категоріями автотранспорту, які вказані в національних правах.

Процедура обміну займе певний час, необхідний для перевірки документів. «При видачі нового посвідчення італійського водійського посвідчення, українське буде вилучатися. Відповідно, італійці будуть здавати національний документ при отриманні українського. Для громадян України обмін проводитиметься на території Італії в представництвах Автоінспекції (Motorizzazione Civile) за місцем проживання громадян України», – додав Арсен Аваков.

Читайте також:   В Яндекс Навігаторі з'явилися голосові оповіщення про ДТП і ремонтні роботи

Джерело: Autoua

Напишіть відгук