В Австралії заборонили експлуатацію машин з небезпечними подушками Takata

0
213

Жителям Південної Австралії, що володіють автотранспортом з надувними подушками Takata «типу А», з 1 листопада заборонять експлуатацію автомобілів. Так влада намагається змусити автомобілістів поміняти дефектні подушки безпеки.

Дефектні подушки безпеки при спрацьовуванні можуть нанести тяжкі травми водієві та пасажирові. Встановлений всередині піропатрон вибухає сильніше, ніж передбачено конструкцією. Через це сталеві фрагменти корпусу розлітаються, немов шрапнель.

Існує кілька видів дефектних подушок, з них «тип А» найбільш небезпечний. Керівник австралійської Федеральної палати автомобільної промисловості (FCAI) Тоні Вебер розповів журналістам, що з цими подушками ризик вибуху при спрацьовуванні може досягати 50%.

За даними сервісу IsMyAirbagSafe.com.au, запущеного цього року, в Австралії все ще є безліч машин з подушками «типу А» – в регістрі значиться 19,5 тисяч дефектних подушок (з них 679 на території Південної Австралії). Не всі машини зі списку як і раніше експлуатуються, але і цього чимало.

Більшість власників машин зі списку неодноразово сповіщали дилери. Тепер їх ще раз сповістять чиновники південноавстралійського автомобільного реєстру, давши їм 30 днів, щоб надати документи про переробку. Власники таких машин мають право на безкоштовну заміну подушок безпеки у дилера – і якщо цього ще не зроблено, їм необхідно якомога швидше звернутися до дилерів.

Північноамериканські заводи компанії Takata випустили понад сто мільйонів дефектних подушок безпеки. З 2008 року відомо про 14 випадків в США і декілька в Азії, коли водії машин гинули через вибух подушки безпеки. Після судових розглядів по всьому світу було оголошено кампанія відкликання, в якій брало участь понад тридцять мільйонів машин. В результаті скандалу фірма Takata збанкрутувала.

Автомобілі з дефектними подушками Takata продавалися по всьому світу: це окремі моделі BMW, Honda, Ford, Toyota, Tesla – і ще більше десятка брендів. На сайті американського агентства NHTSA можна перевірити, чи не входить в цей список і ваша модель – і якщо входить, то провести більш точну перевірку, ввівши VIN-код своєї машини.

Читайте також:   Сервіс Яндекс.Таксі запрацював в Дніпрі

Джерело

Напишіть відгук