В правила проїзду перехресть з круговим рухом пропонують внести зміни

0
256

У Верховній Раді зареєстрований змін до ПРАВИЛ дорожнього руху, який поставить якщо не «крапку», то, принаймні, «кому» у поширених спорах щодо черговості проїзду перехресть з круговим рухом. Згідно запропонованих змін, в Україні може запрацювати Roundabout з пріоритетом тих ТЗ, які вже їдуть по колу.

У законопроекті №4246 від 17.03.2016 запропоновано доповнити статтю 41 закону України «Про дорожній рух» наступним реченням: «Перевага в русі на перехрестях з круговим рухом надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу». Як зазначив у пояснювальній записці до проекту закону, його автор, народний депутат Михайло Папієв, зміни сприятимуть зниженню аварійності на подібних перехрестях.

Також відзначено, що складна соціально-економічна ситуація в країні призвела до відсутності дорожньої розмітки і знаків на автодорогах, що разом зі «своїми» правилами проїзду кіл у різних містах призвело до збільшення аварійності.

«У країнах Європи на перехрестях з круговим рухом діє єдина схема руху «Roundabout»

Як свідчить офіційна статистика, кожен раз після введення в дію схеми «Roundabout», аварійність на перехрестях зменшувалася приблизно на 80%», – зазначено в документі.

На момент публікації замітки законопроект передано для ознайомлення, а також направлений на розгляд комітетів Верховної Ради.

Читайте також:   У КМДА затвердили демонтаж 14 нелегальних АГЗС в Києві

Напишіть відгук