В Україні хочуть створити Національне агентство з питань організації та безпеки дорожнього руху

0
265

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про створення нового Національного агентства, яке буде займатися всіма питаннями організації та безпеки дорожнього руху, а також координувати роботу інших держорганів. Воно також має взяти на себе частину повноважень, які раніше належали до сфери діяльності ДАІ і зайнятися питаннями вдосконалення законодавства в дорожній сфері. Додатково до цього, документ містить пропозицію про зниження порогу швидкості, за яку можна штрафувати водіїв.

Законопроект зареєстрований у парламенті 18 березня 2016 року під №4275, його ініціаторами вказана група з тринадцяти нардепів. У документі передбачено зміну існуючих, а також додавання нових статей до законів «Про дорожній рух», «Про екстреної медичної допомоги», «Про автомобільний », «Про автомобільні дороги», а також до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Національне агентство отримає досить широкі повноваження, які охоплять всю державну політику у сфері організації та безпеки дорожнього руху, включаючи участь у розробці державних програм та узгодження вимог до проектування і будівництва доріг. Воно також буде розробляти і погоджувати вимоги до конструкції та технічного стану ТЗ, проводити наукові дослідження і навіть формувати власні бази даних і користуватися базами інших держорганів, контролюючих безпеку дорожнього руху.

Передбачається, що нове агентство буде координуватися Кабміном через міністра інфраструктури. Директора агентства також буде призначати Кабмін строком на 5 років за результатами відкритого конкурсу. Раз у три місяці глава відомства буде звітувати про результати роботи організації на засіданнях профільного комітету парламенту, а також в уряді. Крім того діяльність Агентства контролюватиме наглядова рада з представників Верховної Ради, МВС, Міністерства охорони здоров’я, Адміністрації президента, а також громадських організацій. Агентство також зможе створити територіальні відділення в областях, районах і містах. Фінансування ще одного держоргану пропонується забезпечити з держбюджету.

Читайте також:   У Києві зареєстровано понад 700 викрадень транспортних засобів

Окремим пунктом законопроекту винесено пропозицію знизити «безкарний мінімум» перевищення швидкості з нинішніх 20 км/год до 5 км/год.

Напишіть відгук