В Україні можуть повернути обов’язковий техогляд

0
119

Обов’язковий для авто, який скасували як джерело корупції, можуть повернути вже з 1 січня 2016 року. Про це пише керівник Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко, посилаючись на власне джерело в Міністерстві фінансів.

«Причина: при відсутності обов’язкового техогляду автомобіліста неможливо проконтролювати на предмет сплати обов’язкового транспортного податку. Вони хочуть повернути техогляд і контролювати сплату податку на цьому етапі », – говорить Назаренко.

Проект про повернення зараз проходить внутрішнє погодження у Мінфіні. Але є великі шанси, що настільки неприємну для водіїв процедуру таки повернуть, адже Україна зобов’язалася це зробити при підписанні Угоди про асоціацію з ЄС і приєднавшись до Директиви ЄС про загальне техогляді.

«У ЄС з 1 січня 2015 року запроваджується повністю техогляд на всі автомобілі. Ми зобов’язані це зробити з 1 січня 2016 по 1 січня 2 017 г. А коли саме – у міністерстві будуть вирішувати », – пише Олег Назаренко.

Техогляд скасували ще в 2011 році. Не секрет, що раніше більшість автолюбителів такий огляд проходили за хабарі. Сам ТО був лише формальністю і приводом для корупції. Ставки варіювалися від 300 до 1000 гривень, але це при курсі долара 8 гривень. Скільки б техогляд обходився зараз, важко сказати.

«Я 20 років за кермом і ніколи сам техогляд не проходив. Для цього були знайомі, у яких були кінці у ДАІ, потрібно було тільки передати документи і . І так робили багато. Ви уявіть, скільки зараз автомобілів у містах, ніяких співробітників ДАІ не вистачить, і навіть СТО не вистачить, щоб дійсно щороку перевіряти усі автомобілі. Це будуть знову брати хабарі », – впевнений та юрист Олексій Слепенков з Києва.

Читайте також:   «АвтоВАЗ» очолив президент компанії Dacia

Правда, колишній співробітник ДАІ з Одеси Валерій Наконечний не згоден. «Хабарі, може, й брали, але відверті розвалюхи, у яких ось-ось відвалиться, на дороги все-таки не випускали. А зараз що діється, тільки подивіться! »

Напишіть відгук