В Україні набула чинності нова редакція стандарту дорожніх знаків

0
225

З початку липня в Україні діє нова редакція державного стандарту дорожніх знаків, наближеного до стандартів більшості країн Євросоюзу.

Нова редакція державного стандарту дорожніх знаків – ДСТУ 4100: 2014 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування »вступила в силу з 1 липня 2015 року.

За твердженням одного з розробників Анатолія Ткаченка, введення нового стандарту виробництва дорожніх знаків відповідає європейським нормам і зробить на дорогах України більш безпечним. Головне, що посприяє цьому – вимог до світловідбиваючим властивостям матеріалів, з яких виготовлені знаки – по їх колориметрії, коефіцієнту світловідбивання і гарантійного терміну експлуатації.

«У всіх виробників дорожніх знаків було півроку, щоб змінити технічні вимоги до виробництва. У свою чергу організації, що встановлюють знаки, при проведенні тендерів, повинні також враховувати нові стандарти », – пояснив Анатолій Ткаченко.

Крім того, ДСТУ 4100: 2014 передбачає використання декількох видів плівок, які використовуються для виробництва дорожніх знаків, у тому числі двох видів світловідбиваючих плівок.

Як пояснив директор підприємства з виробництва дорожніх знаків «Укрдортехносервіс» Дмитро Чубатий, одна світловідбиваюча плівка буде світити в світлі фар автомобіля в 1,5 рази яскравіше, а інша в 5 разів яскравіше. Ці характеристики не повинні знижуватися протягом 7 років для однієї плівки і протягом 10 років для іншої.

Читайте також:   Новий «бюджетник» Fiat Mobi сфотографували до офіційної прем'єри

Напишіть відгук