В Україні посилили покарання за алкоголь за кермом

0
74

П’яні українські водії – очевидна проблема на наших дорогах, яка негативно позначається на безпеці руху. Подібні порушення тепер розглядаються як кримінальні проступки та караються відповідно.

Раніше водіння ТЗ у стані алкогольного сп’яніння розцінювалося як адміністративне правопорушення і каралося штрафом в розмірі 10 200 гривень і позбавленням права керування на один рік.

Сьогодні, 22 листопада, Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроект №7279-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». Документ на законодавчому рівні визначає поняття кримінального проступку та збільшує відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. Вносячи відповідні норми до Кримінального кодексу, законопроект встановлює штраф 17-34 тисяч гривень і позбавлення права керування до трьох років, а при повторному порушенні – штраф до 51 тисячі гривень і позбавлення права строком від двох до трьох років.

Проводити розслідування кримінальних проступків будуть співробітники підрозділу дізнання Нацполіціі за спрощеною процедурою протягом не більше 72 годин з моменту повідомлення про підозру або затримання. Дізнавач при необхідності в невідкладних випадках може оглянути місце події, отримати необхідні висновки і зняти показання.

Джерело

Читайте також:   На Одещині в ДТП загинула одна людина, та дев’ять осіб отримали тілесні ушкодження

Напишіть відгук