В Україні збільшилася кількість незастрахованих машин

0
136

Українські автомобілісти стали рідше страхувати автомобілі – з початку 2015 кількість проданих страховок КАСКО склало лише 35 тисяч штук, що майже в два рази менше 1-го кварталу 2014 року. За прогнозами страховиків, свого «дна» ще не досяг, і падіння триватиме.

Якщо в кількісному вираженні падіння продажів полісів КАСКО виявилося істотним, то за обсягами премій роздрібного автострахування ситуація виявилася не настільки драматичною. Як уточнює Капітал, в 1 кварталі цього року страховики зібрали по цьому виду страхування 458 млн грн, що лише на 4 млн грн менше показника аналогічного періоду минулого року.

«Падіння в обсягах премій не такий значний тому, що девальвація підвищила гривневу вартість автомобілів. Через це поліси КАСКО подорожчали, так як їх визначається в процентному відношенні від вартості авто », – пояснив виданню член Олександр Залєтов.

За його словами, додатковою причиною падіння попиту на автостраховки стало старіння автопарку, оскільки ринок нових автомобілів в останні роки істотно скоротився.

Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк також зазначив, що скорочення роздрібних продажів автостраховок викликано падінням платоспроможності населення і погіршенням економічної ситуації в країні на тлі зростання вартості запчастин і послуг СТО.

На думку страховиків, падіння попиту на автостраховки продовжиться і в наступному році. За песимістичними оцінками, «дно» ринку буде досягнуто тільки в 2017 році.

Читайте також:   Škoda приступила до розробки вседорожньої Superb Scout

Напишіть відгук