В ЄС посилили норми викидів вуглекислого газу для нових автомобілів

0
88

Новим автомобілям в Євросоюзі до 2030 року необхідно скоротити викиди вуглекислого газу на 37,5% у порівнянні з рівнем 2021 року. До такої позиції представники Єврокомісії, Європарламенту, а також країн – учасниць ЄС прийшли в ході переговорів в Брюсселі в понеділок, 17 грудня. Викиди двоокису вуглецю у легких вантажних автомобілів до цього ж терміну повинні бути знижені на 31%. Проміжною метою для обох груп транспортних засобів виступає скорочення викидів на 15% до 2025 року.

Встановлена ​​межа є компромісом. Країни Євросоюзу закликали скоротити викиди вуглекислого газу на 35%, а Європарламент виступав за їхнє 40% зниження.

Міністр сталого розвитку та туризму головуючої в ЄС Австрії Елізабет Кьостінгер позитивно відреагувала на досягнення єдиної позиції, зазначивши напружений характер переговорів. Європейське товариство захисту споживачів (BEUC) також вітало нові вимоги для автомобілів.

У свою чергу, Об’єднання німецької автомобільної промисловості (VDA) виступило з різкою критикою. Нововведення “занадто багато чого вимагають і мало чому сприяють”, стверджують представники VDA.

Джерело

Читайте також:   На «Маздах» з'явиться цифрова приборка

Напишіть відгук