Вантажівки Mercedes-Benz на автопілоті проїдуть колоною по Європі

0
386

Компанія -Benz відправила на дорожні випробування в Європі три тягача Actros з функцією автономного Highway Pilot Connect і системою обміну даними. Безпілотні машини проїдуть близько 600 кілометрів зі Штутгарта в Роттердам, зберігаючи дистанцію до 15 метрів. Водії зможуть втручатися в управління тільки в разі виникнення непередбачених ситуацій.Новий етап дорожніх випробувань безпілотників Mercedes-Benz реалізується спільно з нідерландським проектом European Truck Platooning. Очікується, що в найближчому майбутньому автономні вантажні автомобілі пересуватимуться по Європі саме в такому порядку – невеликими колонами з мінімальним відстанню. Дослідники стверджують, що така їзда безпечніше, економічніше і дозволяє скоротити кількість шкідливих викидів в атмосферу на 10%.

Як відзначили в Mercedes-Benz, колона з трьох самоврядних автомобілів Actros становить 80 метрів, в той час як звичайна розтягнулася б до 150 метрів. Додатково до цього завдяки комплексу датчиків і сканерів безпілотники реагують на зміну дорожньої обстановки швидше, ніж люди. Зокрема швидкість реакції машин становить 0.1 секунди проти 1.4 секунди у людини.

Велика частина маршруту безпілотних «Мерседесів» проходить по європейській магістралі А61, яка з’єднує німецький Хоккенхайм і нідерландський Венло. Очікується, що подорож завершиться 6 квітня.

В минулому році отримав ліцензію на дорожні випробування вантажівок з системами автопілотування в американському штаті Невада. По магістралях уже їздять два прототипи таких машин на базі серійного тягача Freightliner Cascadia. У концерні стверджують, що є єдиним в світі виробником безпілотних вантажних автомобілів, які мають ліцензію на дорожні тести на різних континентах.

Джерело: Daimler

Читайте також:   Автомобілі у майбутньому отримають цифровий ключ

Напишіть відгук