Верховна Рада дала зелене світло російському автоімпорту в Україну

0
394

У вівторок увечері 12 квітня 226 народних депутатів проголосували за прийняття за основу законопроекту номер 3252 «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання ринку уживаних транспортних засобів». Відповідно до даного законопроекту, тимчасово, до 1 січня 2017 року, ставки акцизного податку на старі автомобілі повинні бути встановлені на тому ж рівні, що і на нові. Зараз ставки акцизу в 3 і більше разів вище на старі автомобілі, ніж на нові (см. Калькулятор ).

Таким чином, нардепи хотіли зробити вигідним старих автомобілів в нашу країну, а також легалізувати ті машини, які сьогодні знаходяться в Україні з тимчасового .  В той же час в нинішній ситуації нардепи, можливо самі того не відаючи, зробили потужну економічну підтримку Росії – країні-агресору. Адже через падіння курсу рубля ціни на старі автомобілі в Росії стали нижче, ніж в Європі. І перегонщики старих автомобілів переключилися на легковиків саме з країни-агресора і окупованого Криму. Зокрема, всі авторинки південних областей України зараз забиті кримськими автомобілями.

Таким чином , якщо даний законопроект пройде друге читання і буде підписаний Президентом, в Росію хлине потік валюти з України – на покупку уживаних автомобілів. Це може ще більше послабити українську гривню, зате дасть опору російському фублю.

Що стосується головної мети нардепів, яку вони декларували при голосуванні за даний законопроект – зниження цін на старі автомобілі в Україні – то вони її так і не доб’ються. Адже в Україні сьогодні діє екологічний стандарт Євро 5, який забороняє ввезення автомобілів старше 6 років. А такі автомобілі не можуть коштувати дешево – ні в Європі, ні навіть в Росії.

Напишіть відгук