Верховна Рада проголосувала за підвищення штрафів для нетверезих водіїв

0
509

Парламент прийняв за основу законопроект №4373 про посилення відповідальності за керування транспортними засобами в нетверезому стані, а також під впливом наркотиків і уповільнюють реакцію ліків. Зокрема запропоновано підвищити з 3400 грн до 10200 грн і позбавляти водіння на один рік.

Законодавчу ініціативу підтримали 254 народних депутатів.

В проекті закону також передбачено зміну міри за повторне протягом двох років правопорушення аналогічного характеру. Так, у чинній редаціі КУпАП за таку провину передбачен адміністративний арешт на 10 – 15 діб і оплачуване вилучення транспортний засіб, а також позбавлення водія права керування на строк від двох до трьох років. А в законопроекті запропоновано додати штраф в розмірі 20400 грн (1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ) і позбавляти права водіння на три роки.

Осіб, які двічі протягом п’яти років були покарані за водіння в нетверезому стані запропоновано штрафувати на 40800 грн (2400 НМДГ) і на десять років забороняти їм керувати транспортними засобами. Нарешті , за вживання водієм алкоголю та інших заборонених речовин після участі в ДТП (до проведення медобстеження) запропоновано штрафувати на 20400 грн (1200 НМДГ), а також на три роки позбавляти права водіння. В останньому випадку крім накладення штрафу водія також зможуть заарештувати на 15 діб.

Джерело: АвтоУа

Читайте також:   «Київавтодор» повідомив про перекриття доріг 21 і 22 травня

Напишіть відгук