Верховна Рада створила дорожній фонд

0
302

Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому два законопроекти про створення державного дорожнього фонду у складі спеціального фонду держбюджету. Таким чином, визначену законами частину коштів від сплати акцизів на нафтопродукти, транспортні засоби та шини до них, а також плати за проїзд по платних дорогах можна буде використовувати виключно для фінансування будівництва і ремонту автодоріг.

За законопроект №4014а «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» у другому читанні і в цілому в четвер, 17 листопада, проголосували 248 депутатів. А за ухвалення законопроекту №4015а «Про удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі» проголосували 235 депутатів.

Нові механізми фінансування дорожньої галузі запрацюють з 2018 року, однак у перший рік дії законів у спецфонд будуть зараховуватися 50% надходжень від акцизних зборів. Починаючи з 2019 року дорожній буде отримувати 75% зборів.

Зібрані у дорожньому фонді кошти будуть розподілятися наступним чином:

  • 60% буде виділятися на утримання, ремонт і будівництво автодоріг державного значення;
  • 35% – на автодороги місцевого значення;
  • 5% – на забезпечення безпеки дорожнього руху.

Крім цього кошти спецфонду можуть бути використані для виплати кредитів, які дорожники брали під держгарантії. Перелік доріг для капітального і поточного середнього ремонту автодоріг державного значення буде затверджувати Кабмін за погодженням з парламентським комітетом з питань бюджету.
Джерело: АвтоУа

Читайте також:   МВС назвало переможців конкурсу патрульних автомобілів

Напишіть відгук