Верховна Рада відхилила законопроект про держфонди для ремонту доріг

0
230

Парламентарії знову не побажали брати участь у дорожній реформі. За прийняття за основу законопроекту про створення цільового фонду для фінансування будівництва, ремонту та реконструкції автодоріг проголосували всього 182 депутати з 226 необхідних. Також провалено голосування за повернення документа на доопрацювання профільного комітету для повторного розгляду. У підсумку, законопроект відхилено.

Законопроект №2724 передбачав створення захищеного державного дорожнього фонду, який планувалося формувати за рахунок надходжень від акцизного збору та ввізного мита на нафтопродукти, акцизи з імпортованих транспортних засобів та шин до них, а також плати за використання доріг державного значення ТЗ масою понад 12 тонн. Кошти такого фонду передбачалося використовувати виключно для утримання та розвитку мережі автомобільних доріг України.

Супутній законопроект №2725 про внесення змін в Бюджетний кодекс також був відхилений Верховною Радою. За його прийняття проголосували 178 депутатів.

Раніше про підтримку зазначених законопроектів, як ключового елементу реформи дорожньої галузі, заявляли в Мінінфраструктури і «Укравтодорі». Один з ініціаторів змін, нардеп Андрій Вадатурський також пояснював, що 60% коштів фонду планувалося спрямувати на доріг, 5% – на забезпечення безпеки дорожнього руху і 35% – віддавати в області для доріг місцевого значення.

Джерело: РБК-Україна

Читайте також:   Tesla подвоїть виробництво електромобілів в Європі

Напишіть відгук