Відомості про транспортні засоби та їхніх власників стали загальнодоступними

0
248

Міністерство внутрішніх справ опублікувало відомості про транспортні засоби та їхніх власників. Всього в реєстрі – 8 407 358 машин.

Раніше, щоб отримати інформацію про власника машини, було потрібно робити запит на сайті МВС і проходити ідентифікацію. Тепер інформація повністю відкрита. Щоб нею скористатися, достатньо запустити Opendatabot в месенджері (Facebook, Viber, Telegram, Skype) і ввести дані з номерного знака. Також можна завантажити реєстри за 2013-2017 роки на Порталі відкритих даних.

Інформація, яку можна отримати, включає:

  • характеристики машини;
  • дата реєстрації;
  • інші транспортні засоби власника;
  • інші машини, яким за останні 5 років присвоювався цей номерний знак.

МВС здатне поліпшити набір даних, якщо додасть в нього VIN-номера – унікальний ідентифікатор машини. У ньому 17 символів, він повідомляє про виробника, характеристики, рік випуску транспортного засобу, знаходження в угоні / розшуку тощо. Це особливо актуально перед покупкою вживаних машин. VIN-номер записується до реєстру при реєстрації. Зараз платні послуги з перевірки VIN-кодів надають сторонні сервіси. Вони не розкривають, якими базами даних користуються.

Opendatabot проаналізували кількість найпопулярніших моделей за кількістю реєстраційних дій за останні 5 років. Лідирують Daewoo Lanos, Volkswagen Transporter, Renault Kangoo, Chevrolet Aveo і Volkswagen Caddy.

Джерело

Читайте також:   У Раді мають намір запустити продажу вживаних авто через офіційних дилерів

Напишіть відгук