Вирішуємо проблему акумулятора, що розрядився

0
145

В сучасних автомобілях роботою багатьох складних механізмів і вузлів керує електроніка. Якщо раптово двигун не запускається, то серед низки причин можуть бути й проблеми з акумулятором. Ознаками, що свідчать на користь цієї версії, можуть бути як тьмяне підсвічування індикаторів панелі для приладів з мерехтінням освітлення салону, так і незвичний звук роботи двигуна, клацання під капотом.

Враховуючи, що акумуляторна батарея – один з найважливіших приладів у сучасному транспортному засобі, без якого неможливий двигуна, і як слідство неможливо використання автомобіля за прямим призначенням.

Незважаючи на серйозність проблеми, можна спробувати власними силами відновити роботу акумулятора.

1. Спробуйте включити на декілька секунд фари дальнього світла. Це може виступити провокуючим моментом і викликати реакції, що допоможуть завести двигун. Важливо при цьому не крутити стартер більше 5 секунд, бо це може остаточно вивести з ладу АКБ.

Якщо спроба виявилася невдалою, варіантом може бути заміна блоку живлення на новий.

2. Донорський метод, або метод “прикурювання”, потребує наявності помічника з працюючим акумулятором. Для того, щоб запустити пристрій живлення,потрібний з напругою акумулятора в 12 вольт.Полюсні затиски не повинні контактувати між собою, а сам запуск краще здійснювати за допомогою прогрітих батарей. Під час “прикурювання” донор не повинен контактувати з вашою машиною, а працювати на холостому ходу.

Процес поетапно:

– перевірте запалення, залиште його ввімкненим, прилади, навпаки, вимкніть;

– авто поставте на ручне гальмо, заглушіть двигун автодонора, підключіть кабелі ( дроти червоного кольору – до позитивних полюсів обох АКБ, а чорного – до негативної клеми донора і маси вашої машини);

– почекайте 10 хвилин ( цього часу повинно вистачити для підзарядки );

Читайте також:   Обираємо вживане авто: на що звернути увагу.

– включіть запалення протягом хвилини і запускайте двигуни обох авто на холостому ходу хвилини на 3 ;

– від’єднайте клеми при включеному одному із двигунів.

Починаючи цей процес подбайте про власну безпеку: захисні окуляри і рукавички, і наявність вентиляції, якщо діятимете в приміщенні.

3. Буксирний метод не є бажаним, але якщо інші можливості вичерпано, то варто дотримуватися деяких правил. Акумулятор повинен бути повністю розрядженим, йому потрібне мінімальне живлення від мережі, необхідне закачування палива. Для цього методу знадобиться помічник.

Всі ці методи діючі й користуються популярністю серед автолюбителів. Але правильним рішенням буде контроль стану акумулятора і своєчасне його обслуговування.

Напишіть відгук