Витрати на ГБО поверне … податкова

0
406

Фізична особа, яка переобладнає свій автомобіль для експлуатації на одному з біопалив (стиснутому або скрапленому газі, біоетанолі, біодизелі), може повернути частину витрат, затрачених на його переобладнання.

Такий порядок передбачено Податковим кодексом України. Згідно з п.п.166.3.7 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить йому, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. У разі використання права на податкову знижку, загальний оподатковуваний дохід, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 ПКУ, зменшується на податкову знижку такого звітного року. Згідно п.п.166.2.1 п.166.2 ст.166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами (квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і їх продажу (виконання, надання). Втім, багато спеціалістів з встановлення ГБО в нашій країні все ще працюють неофіційно, тобто таких документів не видають. Таким чином, якщо ви зібралися відшкодувати собі витрати на установку ГБО, вибирайте саме таких установників, які можуть видати чек про сплату за встановлення обладнання.

Процедура переобладнання транспортних засобів для роботи на газовому моторному паливі встановлена «Порядком переобладнання транспортних засобів», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.10 №607. Даний Порядок свідчить, що після переобладнання транспортного засобу в індивідуальному порядку власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу вимогам правил, нормативів і стандартів України. За результатами такого оцінювання видається акт технічної експертизи для переобладнаних транспортних засобів.

Читайте також:   10 методів розморожування системи омивання скла в автомобілі

Таким чином, фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, що підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності транспортного засобу, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Для отримання права на податкову знижку по установціавтовласник, що встановив на свій автомобіль ГБО або інше обладнання для використання в якості моторного палива біопаливо, повинен подати до податкової інспекції такі документи:

1. Податкова декларація про майновий стан і доходи (з документами, що підтверджують отримані доходи , в т.ч. довідками про отриману заробітну плату)

2. Додаток 6 до податкової декларації (перелік сум витрат, що включаються до складу податкової знижки)

3. Копія паспорта та техпаспорта з відміткою про встановлення ГБО.

4. Заява на повернення грошей за кредитом (пишемо в податковій за зразком).

5. Копія акту прийому-передачі ГБО.

6. Копія платіжного (розрахункового) документа про оплату.

7. Копія акту технічної експертизи, який видають установники ГБО. Тому, перед здачею документів у ДАІ на реєстрацію ГБО, не забудьте зробити копію даного документа. Те ж саме стосується і сертифіката. Щодо заповнення податкової декларації – краще зверніться до співробітника в податковій з довідками про зарплату і за підказкою співробітника все заповніть.

Зазначені документи, теоретично, податковій можна вислати поштою, але не факт, що ви правильно заповните податкову декларацію, а вони самі за вас це робити не будуть. Податкова перерахує податки, які ви сплатили з зарплати протягом поточного року. І якщо розрахункова сума податків з різниці між зарплатою і витратами на установку ГБО за цей рік менше або дорівнюють сумі, яку ви заплатили у вигляді податків з зарплати, їх вам віддадуть, перерахувавши на картку або на ваш розрахунковий рахунок у вказаному вами банку. Якщо ж розрахункова сума податків більше, то перерахунку на наступний рік не буде.

Читайте також:   В США розробляють систему, здатну розпізнавати наявність алкоголю в організмі

Автор: Сергій Матусяк

Напишіть відгук