Влітку вантажівкам обмежать свободу пересування по Україні

0
139

З початком літа деяким категоріям вантажних автомобілів заборонять пересуватися по дорогах загального користування в денний час при температурах повітря понад 28ºС. При більш прохолодній температурі ваговози зможуть переміщатися без додаткових обмежень.

Заборона на великовагового транспорту в спекотну погоду вводиться на всій території України. В Укравтодорі пояснили, що при високих температурах дорожнє покриття нагрівається до критичних показників (понад 42ºС). Внаслідок перегріву полотна, дороги швидко деформуються і руйнуються під дією динамічних навантажень.

«Рухаючись по дорозі, покриття якої схильне до деформацій, великоваговий загальною масою понад 24 тонн з навантаженням на вісь більше 7 тонн залишає свій слід на покритті – глибокі колії, через які з’являються тріщини, а з часом вибоїни неймовірних розмірів», – уточнив начальник Управління експлуатаційного утримання доріг Укравтодору Олег Федоренко.

За словами фахівця, введений заборона діятиме лише за умови спекотної погоди, а в прохолодні дні вантажівки зможуть їздити вільно.

«Дати початку і завершення тимчасових обмежень будуть встановлюватися залежно від температурних показників повітря. Час обмеження встановлюється залежно від районування території областей – у більшості випадків від 9-10 годин ранку до 21-22 години вечора », – додав він.

Укравтодор

Читайте також:   Вантажівки Mercedes-Benz на автопілоті проїдуть колоною по Європі

Напишіть відгук