Вогнегасник в автомобілі – необхідність, а не примха ДАІ.

0
232

Вогнегасник – необхідна річ в автомобілі. Незважаючи на помилкову впевненість, що з вами не може трапитися нічого лихого, все одно – випадки бувають різні. І, щоб вчасно зреагувати на пожежу в автомобілі, зберегти своє життя і майно, необхідно тримати вогнегасник в такому місці салона, де його можна швидко витягнути і використати за призначенням.

Ще одним важливим питанням є необхідність правильного вибору типу вогнегасника для свого авто.

В першу чергу необхідно відмовитися від вогнегасників, що призначені для гасіння водою. Паливо і олива – основні горючі речовини в автомобілі – водою загасити неможливо.

Пінні вогнегасники для сучасного авто, нафаршированого електроприладами і електронікою, також не найкращий , бо можуть привести до короткого замикання.

Нормами оснащення вогнегасниками колісних транспортних засобів регламентується наявність одного порошкового (закачного типу або з газом-витискувачем у балоні) із зарядом вогнегасної речовини не менше 2 кг – для легкових автомобілів загального, спеціалізованого або спеціального призначення.

Порошковий вогнегасник – найрозумніший вибір. Принцип його дії грунтується на тому, що порошок під дією тиску викидається з балону. За допомогою шлангу або спеціальної насадки його скеровують у місце займання, що дозволяє перекрити кисню і приводить до згасання пожежі. Після його використання прийдеться докласти деяких зусиль для видалення плями, що утворюється в місці осідання порошку.

Закачний вогнегасник порошкового типу оснащено індикатором тиску, який повідомляє про робочий стан. Для приведення його в дію необхідно висмикнути чеку і натиснути на , спрямувавши шланг на місце займання. Під час гасіння ці вогнегасники не перевертають униз головою.

Щоб розпочав працювати вогнегасник з газом-витискувачем у балоні знадобиться деякий час для хімічної реакції. Під час пожежі очікування – велика розкіш, вогонь може виявитися швидшим за дію вогнегасника. Тому, зупиняючи свій вибір на такому типі, треба мати на увазі його особливості.

Читайте також:   Переселенці зі сходу без будь-яких ускладнень можуть переоформити транспортні засоби у МРЕВ ДАІ

Вуглекислотні вогнегасники працюють за таким же принципом, що і пінні. Їх використання може бути небезпечним, бо при невмілих діях можливе обмороження шкіри (вуглекислота подається при дуже низькій температурі), а інколи (при надмірних концентраціях вуглекислоти в повітрі ) – задуху і параліч органів дихання.

Вогнегасники-спреї, що з’явилися останнім часом, для використання в автомобілі не розглядаються. Бо не відповідають жодному з затвердженних стандартів, мають короткий термін придатності, не завжди вказано діючу хімічну речовину і її безпечність для людини, погано переносять високі температури в автомобілі під час літньої спеки, потребують особливих умов утилізації тощо.

Напишіть відгук