Всі автомобілі в США отримають системи автогальмування

0
185

Найбільші автовиробники погодилися з ініціативою Національного управління безпеки руху на трасах США (NHTSA) оснастити всі для американського ринку системами аварійного автоматичного гальмування. Граничний строк для переходу – вересень 2022 року.

У вересні 2015 року NHTSA рапортувало про домовленості з декількома автовиробниками, готовими включити автогальмування у список базового оснащення всіх своїх машин. Мова йшла про таких гігантів як Toyota, , Fiat Chrysler Automobiles, General Motors, Honda і . В результаті переговорів чиновникам вдалося залучити інші великі компанії включаючи Hyundai, Mercedes-Benz, Volvo, , Kia, Land Rover, , Tesla Motors та інших (усього 20 компаній). Підтримали дану ініціативу виробники покривають 99% авторинку США.

Представники NHTSA, а також Американського інституту дорожньої безпеки (IIHS) не приховують, що це історична подія. Так, за оцінкою експертів, масове використання систем, примусово зупиняють автомобіль, знизить аварійність не менш ніж на 20%. Стосовно до США це означає мінус 1 мільйон дорожніх пригод в рік, а також тисячі врятованих людських життів.

Кілька років тому IIHS впровадив перевірку систем автоматичного розпізнавання перешкод і аварійного гальмування в програму перевірок нових автомобілів. Наявність подібних систем, поряд з результатами стандартних краш-тестів, є однією з умов отримання вищої оцінки в Top Safety Pick+. Своя методика перевірки машин з автоторможением є і Euro NCAP.

Джерела: Reuters, IIHS

Читайте також:   Renault Duster Dakar 2018: спеціальна версія Дастера для бездоріжжя

Напишіть відгук