Види конекторів для зарядки електрокара

0
466

На ринку автомобілів постійно з’являються нові варіанти авто. Дизельні та бензинові машини популярні, але на заміну їм поступово приходять електромобілі. Майже у кожного іменитого бренду є хоча б один електрокар. Люди із задоволенням купують такі машини. Не всі представлені на ринку моделі поки що підходять для подорожей на далекі відстані, але для міста це ідеальний варіант. Варто розуміти, що заряджати машину краще спеціальної зарядкою. Причини розглянемо трохи пізніше.

Різновиди конекторів для зарядки електромобіля

Щоб правильно підібрати зарядний пристрій, треба знати про його існуючі різновиди. Їх не так багато.

  • Звичайна зарядка. Вистачає повного заряди машини на цілий день – цей варіант для вас. Просто поставте машину на зарядку на ніч. Вранці ви отримаєте повний заряд. Зазвичай час зарядки приблизно 7-8 годин. Зарядки використовуються з силою струму в 16 Ампер. Акумулятор споживає 3,5 кіловата на годину. Це дає такий тривалий час зарядки.
  • Для великого споживання. Підійде людям, яким потрібно проїжджати за день більше, ніж дозволяє запас ходу машини. Час зарядки близько 3-4 годин. Швидка зарядка здійснюється за рахунок споживання від 7 до 22 кіловат. Є проблема: потрібна обов’язкова присутність трифазного струму. Якщо він у вас є, то можете підібрати зарядку конкретно під вашу машину.
  • Супершвидка. Зарядка здатна зарядити акумулятор до 80% усього за півгодини. Є великий мінус – зниження ресурсу акумулятора. Згодом від такої зарядки зменшується ємність. У підсумку треба купувати нові акумулятори, а вони дорогі. Такою зарядкою можна заряджати машину іноді, в тих випадках, коли терміново потрібно поїхати.

Чому не варто заряджати від штатних систем

Справа тут в перепадах напруги та інших проблемах. Від такої зарядки страждає зарядний пристрій машини. Краще купити нормальну зарядку і бути впевненим в надійності. Коштує вона приблизно 35% від вартості вживаного авто. Головне – підберіть її в залежності від ваших вимог і не вибирайте супершвидкий пристрій для постійної зарядки.

Читайте також:   Електромобілі у Європі: податкові пільги, безкоштовні парковки, зарядка на замовлення

Джерело

Напишіть відгук