Виробник пилососів випустить електромобіль

0
187

Британська компанія Dyson, відома завдяки своїм пилососам, вентиляторам та сушаркам, розробляє власний автомобіль з електричною силовою установкою. Відповідну інформацію газета The Guardain виявила у «Національному плані розвитку інфраструктури», опублікованому на сайті уряду Великобританії.

Перша редакція документу була опублікована в середу, 23 березня. Там було зазначено, що уряд Великобританії бере участь у фінансуванні проекту компанії Dyson з будівництва нового транспортного засобу з повністю електричною силовою установкою. Розробка ведеться безпосередньо в штаб-квартирі підприємства, в місті Малмсбері, на півдні Англії. Очікуваний обсяг інвестицій – 174 млн. фунтів (220 млн. євро). При реалізації проекту в місті будуть створені додатково до 500 робочих місць в галузі машинобудування.

Пізніше, на урядовому сайті з’явився оновлений варіант «Національного плану», в якому електромобільний проект Dyson вже не згадувався. Збереглася лише інформація про грант в розмірі 16 млн. фунтів (20 млн. євро), які компанія інвестує в розробку батарей нового покоління. У минулому році виробник техніки придбав американську компанію Sakti3, чиї розробники заявили про створення нового типу акумуляторів, що перевершують по ємності і терміну служби сучасні літій-іонні. Нові джерела енергії планується використовувати в роботах-пилососах, а також іншій електроніці.

Офіційні представники Dyson відмовилися коментувати інформацію The Guardian. За словами прес-секретаря компанії, «вони ніколи не розкривають інформацію про нові продукти». Журналісти також звернулися із запитом до представників урядового департаменту, який займається питанням розвитку екологічно чистих транспортних засобів. На момент публікації замітки відповідь від чиновників не надійшла.

Джерело: Engadget

Читайте також:   На Донеччині стартувала переатестація працівників Державтоінспекції

Напишіть відгук