Як Україна побудує європейські дороги (інфографіка)

0
171

Міністерство інфраструктури має намір кардинально перебудувати всю систему управління дорожнім господарством України до 2020 року. Нова концепція розвитку галузі позбавляє «Укравтодор» безлічі функцій і зумовлює до інших технологій будівництва транспортних «артерій».

Нова концепція реформи автодорожньої галузі України була представлена міністром інфраструктури Андрієм Пивоварський у вівторок, 31 березня на засіданні Кабінету міністрів. Для наочної демонстрації амбітної програми уряду, в Мінінфраструктури підготували невелику презентацію з основними напрямками діяльності автодорожників в найближчі п’ять років.

Концепція передбачає 6 основних тез, які, на думку чиновників, приведуть державу до головної мети – «європейськими дорогами».

Управління дорожнім господарство планується децентралізувати за рахунок передачі частини доріг від підвідомчих Мінінфраструктури організацій місцевим органам влади. При цьому «Укравтодор» стане замовником робіт, а підрядників почнуть вибирати на відкритих тендерах. Така схема також має підвищити конкуренцію і, як наслідок, зробити роботи дешевше і якісніше.

Якість проведених ремонтних і будівельних робіт повинен контролювати якийсь незалежний орган. Не виключено, що на цю роль залучать закордонну компанію.

В ідеальному випадку незалежний контроль за проведенням ремонту та експлуатації автошляхів підвищить відповідальність підрядників. При цьому надійні компанії отримають довгострокові контракти.

Також повинна змінитися базова технологія будівництва нових магістралей. Замість асфальтового дорожнього полотна, для якого потрібен перероблений з нафтопродуктів бітум, планується поступово перейти до створення цементобетонних трас. В уряді запевняють, що вони дозволять знизити залежність від закордонних постачальників, збільшать термін служби до 20 – 25 років і знизять екслпуатаціонние витрати на 30 – 40%.

Перевантажений комерційний автотранспорт перетворює окремі ділянки автодоріг в прокатати колію, яка нерідко викликає аварійні ситуації. Зараз контроль такого транспорту відбувається вибірково, проте в разі ухвалення програми реформи, ваговий контроль здійснюватиметься автоматично, без людського «корупційного» фактора.

Читайте також:   Кросовер Kia Telluride отримав версію для екстремального бездоріжжя

Ідея створення платних і концесіонних доріг озвучується чи не кожним складом Кабінету міністрів, нинішній – не став винятком. За словами Пивоварського, навіть незважаючи на вкрай солжную економічну ситуацію в країні, зарубіжні інвестори готові інвестувати в подібні проекти. При цьому автомобілістам повинні залишити вибір, якою дорогою користуватися швидкою, але платній або звичайною, але безкоштовною.

Зображення Мінінфраструктури

Напишіть відгук