Як уникнути ДТП

0
453

За підрахунками фахівців кожен водій на дорозі здійснює від 20 до 60 помилок, але лише деякі з них приводять до виникнення конфлікту, і зовсім мала кількість стає причиною ДТП. Для зниження кількості помилок на дорозі кожному автолюбителю потрібно освоїти навички захисного водіння. Водити потрібно таким чином, щоб завжди мати час для прийняття оптимального у разі виникнення аварійної ситуації.

Обстановка на дорозі залежить від:

– водія, його навичок, уміння, стилю їзди;

– технічних можливостей і стану автомобіля;

– стану доріг, інфраструктури, організації руху;

– погодних умов і .

Поведінка водія на дорозі повинна складатися з намагання якнайменше здійснювати помилки самому і завжди бути готовому якщо не виправити помилки інших, то хоча би мінімізувати можливу шкоду від них. Тому вибудовувати свою поведінку у транспортному потоці потрібно з урахуванням запасу часу. Для прийняття вірного рішення в простих ситуаціях потрібно мінімум часу ( близько півсекунди), в складних ситуаціях час на аналіз обставин і визначення алгоритму дій збільшується втричі.

З чого повинні складатися дії водія для правильної організації руху на дорозі

1. Створити запас часу. Цьому сприяють правильний швидкості руху, організація простору навколо автомобіля і постійне спостереження за дорожньою ситуацією, що міняється.

2. Обрати правильну швидкість, яка дозволить у будь-який момент повністю зупинитися в межах видимості дороги. При цьому потрібно враховувати такі чинники як якість дорожнього покриття, наявність снігу, ожеледі, свій фізіологічний і психологічний стан.

3. Правильно організувати простір навколо автомобіля. Дистанція до машини, що йде попереду, повинна бути достатньою для зупинки без застосування екстреного гальмування. Транспортний засіб перед вами не повинен обмежувати вам видимість.

Читайте також:   Сімейство кросоверів Mazda поповнилося двома новинками - CX-3 і CX-9

4. Бути спостережливим і завжди напоготові до будь-яких ситуацій. Дивитися вперед треба якнайдалі, постійно переводячи погляд на ближні зони. При цьому необхідно відшукувати найближчу до автомобіля небезпеку і завжди мати заготовлене рішення на випадок несприятливого розвитку ситуації.

Якщо кожен водій буде розвивати в собі навички захисного водіння, знати і виконувати дорожнього руху, поважати інших учасників руху, то аварійність на українських дорогах вдасться значно знизити.

Напишіть відгук