Як вплине на ринок бензину масштабна пожежа на нафтобазі під Києвом?

0
148

Увечері в понеділок, 8 червня, під Києвом сталася пожежа на нафтобазі “БРСМ-Нафта”, розташованій у селі Крячки, неподалік від Василькова. Загоряння було настільки інтенсивним, що за пожежним не вдалося впоратися із вогнем.

Вранці 9 червня на палаючій нафтобазі стався потужний вибух. Читайте також: У Порошенка спростовують заяви про теракт на нафтобазі під Васильковом Унаслідок пожежі та вибуху загинули п’ятеро людей, більше десяти було травмовано. Серед загиблих і травмованих є рятувальники. Читайте також: Масштабна пожежа на нафтобазі під Васильковом.

Близько обіду рятувальники припинили гасити пожежу нафтобази, оскільки не могли підступитися до її осередку. Лишалося тільки чекати, поки вигорить і знизиться температура. Водночас пожежу намагалися гасити з гелікоптерів. За останніми даними, пожежники частково локалізували пожежу. Принаймні, небезпека розповсюдження вогню на сусідню нафтобазу “КЛО” та військову частину була припинена.

Експерти кажуть, що пожежа на “БРСМ-Нафта” стала найбільшою за всю історію України і принесла компанії рекордні збитки. За різними даними, у резервуарах нафтобази зберігалося від 11-то до 15 тисяч тонн нафтопродуктів. Водночас у порівнянні з масштабами загального споживання українцями палива, ця цифра виглядає не дуже великою.

“Безпосередньо на ринок нафтопродуктів ця пожежа вплине не дуже значно, оскільки Київ і Київська область – багатий нафтобазами регіон. І хоча в ньому зосереджена 1/6 українського споживання, ми повинні розуміти, що основні канали поставок нафтопродуктів не пошкоджені.” -Андрій Блінов, економіст, керівник проекту “Успішна країна”:

Зараз інші оператори локально збільшать поставки й істотно на цей ринок пожежа на “БРСМ” не вплине, якщо, звісно, не буде втручання держави або представників олігополії. Адже не секрет, що наш ринок знаходиться під олігополістичною змовою. Ми бачимо, що основні бренди одночасно змінюють цінники на своїх заправках, що за різними категоріями існують однакові ціни на одні й ті ж самі нафтопродукти, причому вони збігаються до копійки.

Читайте також:   У столиці показали автомобіль для вимірювання якості доріг

Звичайно, не виключено, що на цій хвилі паніки, особливо, якщо будуть ще наслідки на рівні політичного піару, зміни відбудуться. Але поки що оператори розцінюють ситуацію так, що навіть локальні коливання курсу долара більше впливають на ціноутворення на нафтопродукти, аніж ситуація, яка склалася в селі Крячки під Глевахою.

“На ринок нафтопродуктів ця пожежа майже не вплине, тому що навіть в офіційних даних (хоча вони неправильні) Україна за рік споживає майже 8,5 млн тонн нафтопродуктів. Як сказав міністр, ще 2 млн тонн ми споживаємо неофіційно, тобто . Виходить ті обсяги, які там згоряють сьогодні у Василькові – це дуже мало і на загальні обсяги майже не вплине. Я не заперечую проти такого варіанту, що гравці ринку нафтопродуктів скористуються панікою та підвищать ціни на бензин. Так може бути. Але це дуже легко виявляється, відкривається. А чи станеться це, чи ні – побачимо. “- Богдан Соколовський, уповноважений екс-президента Віктора Ющенка з енергетичної безпеки.

Насамперед це має відчути столиця, якщо таке буде. Я не бачу такого сценарію, але таке цілком може бути. Читайте також: На нафтобазі під Васильковом не було необхідних матеріалів для гасіння пожежі УНІАН Олександр Сергієнко, економіст, голова “Інституту міста”: – Конкуренти можуть заткнути цю дірку, а це, наскільки мені відомо, 6% запасів пального (того, що горіло на нафтобазі “БРСМ”). В принципі, це мізерна величина. До того ж зараз люди набагато менше їздять і попит вже зовсім інший. Але хтось недобросовісний зможе скористатися цим, а хтось навпаки буде завозити більше пального і за рахунок цього підніме свої прибутки.

Пожежа навіть на дуже великій базі пального не повинна критично відбитися на всій Україні. Читайте також: Кульбіда розповів, які міста може накрити чорна хмара від пожежі на нафтобазі Знімальні групи ТСН вже майже добу слідкують за подіями у Василькові Компанію “БРСМ-Нафта” пов’язують із колишній міністром енергетики Едуардом Ставицьким. У соцмережах політики та журналісти висловлюють припущення, що власники могли самі спровокувати пожежу задля отримання коштів за страховку.

Читайте також:   Як Nissan Leaf обдурив британських водіїв

У свою чергу економісти сумніваються у ймовірності такого сценарію, зазначаючи, що ця дуже ризикована для власника, та й страхувальники мають голову на плечах. Що ж насправді відбулося на нафтобазі під Васильковом має змогу з’ясувати слідство – справою займається головне слідче управління МВС України. Ольга Скичко

Напишіть відгук