Яка різниця між каталізатором і фільтром сажі?

0
1491

Багато хто, напевно, чув вислів про те, що пора міняти або сажовий фільтр. У зв’язку з цим, виникає питання: що собою являє сажовий фільтр і і чи є між ними принципова різниця.

Сажовий фільтр – спеціальний автомобільний пристрій, що сприяє очищенню викидів дизельного мотора від великої кількості сажі. З його допомогою вдається затримати близько 80-90% частинок сажі.

Каталізатор (також відомий, як каталітичний нейтралізатор) – складова частина вихлопної системи автомобіля, що утримує велику частину отруйних речовин від попадання в атмосферу. По суті, каталізатор виконує ті ж функції, що і сажовий фільтр.

Відмінності фільтра від каталізатора

Каталізатори використовуються в бензинових авто, однак, різниця у системі запалювання дизельного палива сильно відрізняється. З цієї причини був потрібний інший прилад, здатний усунути сажу.

Фільтри вперше були застосовані в 2001 році і були невід’ємною частиною вантажних машин, які працювали на дизельному паливі. З 2009 року була прийнята норма ЕВРО5, згідно якої цей пристрій повинен бути присутнім на всіх авто, що працюють на солярці».

Головним завданням сажового фільтра є захоплення сажі. Однак на відміну від каталізатора він не бореться з шкідливими відпрацьованими газами, що надходять з вихлопу в атмосферу. Для вирішення цієї проблеми багато виробників пропонують пристрої, що поєднують в собі дію і тієї й іншої системи.

Іншими словами, всередині приладу знаходяться комірки з каналами з малим перерізом, які борються з частинками сажі, а з боків розміщуються особливі осередки, в завдання яких входить боротьба зі шкідливими газами. Таким чином, дизельна оснащується потужним інструментом для уловлювання більшої кількості забруднюючих атмосферу речовин.

Читайте також:   Fiat Doblo - Авто Року 2016

Напишіть відгук