Які небезпеки криються в ароматі нового авто?

0
179

Приємно зручно сісти в новому автомобілі, покласти руки на кермо і на повні груди вдихнути повітря, що так сильно пахне новим. Стоп! А чи варто це робити? Озирніться навкруги: більшість деталей в салоні автомобіля пластикові. Пластики в своєму складі можуть мати герметизуючі й адгезивні речовини, що виділяють в фенол, ксилол, інші високотоксичні органічні сполуки. Чим може загрожувати весь цей хімічний букет самопочуттю і здоров’ю?

Фенол у великих концентраціях сильно токсичний і негативно впливає на слизові оболонки і нервову систему. Бром використовується для виробництва вогнетривких додатків і під дією прямих сонячних променів може вивільнятися в повітря. Попадаючи до організму людини може спровокувати гормональні або погіршення слуху. Хлор – одне із складових пластифікаторів, має негативну дію на нирки і печінку. Завеликі концентрації свинцю не лише погіршує самопочуття, також його випари призводять до порушень з боку репродуктивної системи. Запах натуральної шкіри сигналізує про можливий надмірний вміст у повітрі альдегідів, що використовуються при виробленні шкір у великій кількості. Альдегіди подразнюють слизову оболонку дихальних шляхів, погіршують зір.

Велика вартість нового автомобіля не гарантує меншої його токсичності. Токсичність поступово знижується з часом. Тому в новому авто не варто проводити більш ніж півтори години часу хоча б перший місяць.

Не зловживайте освіжувачами повітря. Навіть якщо виробник вказує детальний склад, неможливо спрогнозувати як та чи інша хімічна речовина вплине саме на ваш організм. Торбинка з зернами кави або ароматичні олії безпечніше вирішать проблему приємного запаху в салоні.

Читайте також:   Внимание! В районе рынка Юность неизвестные обливают оставленные на ночь во дворах автомобили кислот

Напишіть відгук