Які стадії алкогольного сп’яніння неприпустимі для водія

0
91

Свята для більшості українців пов’язані із вживанням алкогольних напоїв. Різдвяно-новорічний марафон святкувань розтягується не на один день. То ж коли виникає потреба сісти за кермо, актуальним стає питання, чи припустимо це через вжитий напередодні алкоголь. Яка стадія сп’яніння не перешкоджає адекватному сприйняттю реальності та не становитиме проблеми під час керування транспортним засобом?

В принципі, будь-яка стадія алкогольного сп’яніння неприпустима для водія. Але тим не менше, закон встановлює нижній поріг вмісту алкоголю в крові не на нулі, а на 0,2 проміле. До якої стадії віднести цю ступінь нетверезості?

Стадії алкогольного сп’яніння свого часу були класифіковані фахівцями – медиками і судмедекспертами – для простоти у побуті. Оскільки хімічні процеси в кожному організмі розвиваються індивідуально, а вплив алкоголю на його роботу різний, в основі класифікації – не стільки процентний вміст алкоголю в крові, скільки клінічні ознаки. Тобто – особливості поведінки людини.

Систем класифікації є кілька, вони відрізняються лише кількістю стадій – одні поділяють ступені сп’яніння занадто дрібно (до 10 стадій), інші – на 6-7 стадій.

У деяких країнах Європи вважається допустимим випити келих вина перед поїздкою, але в разі ДТП ємність цього вжитого келиха стає предметом тривалих судових розглядів.

У таблиці нижче ми наводимо одну з найбільш поширених систем класифікації стадій алкогольного сп’яніння.

Зазначимо, що керувати автомобілем не можна навіть у найлегшій стадії. А ті 0,2 проміле, які українське законодавство визначає як безкарний рівень алкоголю в крові, залишені на той випадок, якщо рівень алкоголю відрізняється від нуля через ті самі індивідуальні особливості або певні захворювання (діабет, діарея, карієс) чи при вживанні деяких продуктів.

Читайте також:   Ford представив електричну вантажівку

Джерело

Напишіть відгук