Європа відгородилася від українських автомобілів на 7 років

0
135

Розміщувати автоскладальні проекти в Україні для експорту в Європу автомобілів невигідно ще 7 років. На них діє ввізне мито з боку Євросоюзу.

Згідно угоди про Асоціацію України і Євросоюзу, не на всі товари обнулені мита при взаємній торгівлі. Один з винятків – транспортні засоби. Так, згідно Додатку 2 до Угоди «Спеціальні заходи по легковим автомобілям», протягом 15 років після набуття чинності документа (тобто з 1 січня 2016 г) виписані максимальні розміри ставок на ввезення європейських легковиків в нашу країну.

Згідно з документом, максимальна ставка складає, як і зараз, 10% від митної вартості автомобіля. Вона може застосовуватися, якщо в перші 7 років після підписання Угоди частка європейських автомобілів на українському ринку вище 20-24%, а з 7 по 15 рік – більше 25% або 45 тис. Автомобілів. Якщо частка європейських автомобілів менше, ставка мита щорічно зменшується на 1% до 0% на десятий рік.

Таким чином, якщо в Україні буде ввезено 45 тис. Одиниць легкових автомобілів з Європи або інша кількість, яке складе більше 21% загального авторинку, наша країна має право залишити мито в 10%, стверджують експерти «Автоцентру». Враховуючи, що в 2015 році обсяг українського авторинку буде не вище 40-45 тисяч одиниць, кількісна ввезення застосовуватися не буде. Зате частка автомобілів з Європи (сюди входять не тільки машини європейських марок, але й інших, але випущені в ЄС – наприклад, Hyundai, Kia, Nissan), швидше за все, буде більше 21%. Тобто в 2017-му, як і в наступні 14 років, мито може залишитися на рівні 10%.

Відповідні заходи діють і з боку Європейського Союзу. Згідно з Додатком 1 до Угоди, легкові автомобілі протягом 7 років після підписання Угоди при ввезенні в Європу з України обкладаються ставкою в 10%, повідомляє «Автоцентр». Причому незалежно від обсягів поставок. Більш того, дана міра діє і для електромобілів.

Читайте також:   МВС запропонувало ввести знижку при швидкій оплаті штрафів

Для інших транспортних засобів прописані ще більші ставки ввізного мита при експорті української продукції до Європи. Так, для автобусів з мотором понад 2,5 л (дизель або 2,8 л (бензин) ця ставка встановлена в розмірі 16%, для окремих видів вантажівок – 22%.

Таким чином, в перші 7 років, тобто до 2022 року розміщувати в Україні автоскладальні підприємства або замовлення на збірку автомобілів різних класів на існуючих автозаводах для експорту в Європу буде невигідно.

Напишіть відгук