За які порушення поліція позбавляє водіїв прав?

0
342

В адміністративному Кодексі України передбачено дев’ять статей за різні види порушень ПДР, при вчиненні яких водіїв можуть позбавити права транспортним засобом. Наприклад, така неприємність загрожує за їзду в нетверезому стані, ДТП, створення аварійної ситуації та ін (див. табл.).

Але вони не передбачають однозначного позбавлення водійського посвідчення. У кожній з цих статей задекларовані ще й альтернативні види , такі як штраф, адміністративний арешт або оплатне вилучення транспорту (коли він спочатку примусово вилучається, потім продається на спеціальному аукціоні, після чого власнику повертаються кошти, виручені від продажу ТЗ з вирахування витрат, пов’язаних з судовими витратами і ін). Згідно із законодавством рішення про адміністративну відповідальність для порушника цих статей визначає суд.

Відповідно до статті 265-1 патрульний поліцейський має право вилучити у водія права тільки при здійсненні , за яке передбачено позбавлення права керування. Під час оформлення такого співробітник поліції складає адмінпротокол в двох примірниках, в якому обов’язково зазначається, що водійське посвідчення було вилучено.

Важливо враховувати, що поліцейські затримують водійське посвідчення тимчасово до рішення суду про покарання водію. При цьому права вилучаються не більш ніж на 3 місяця з моменту вчинення відповідного порушення. Натомість водієві видається тимчасовий (на вищезазначений термін) дозвіл на право керування тими категоріями ТЗ, які відкриті в посвідченні. Права зберігаються у місцевому відділенні поліції за місцем реєстрації водія до закінчення терміну.

Читайте також:   Верховна Рада підвищила акциз на бензин, біодизпаливо та скраплений газ

Напишіть відгук