За які порушення поліція позбавляє водіїв прав?

0
408

В адміністративному Кодексі України передбачено дев’ять статей за різні види порушень ПДР, при вчиненні яких водіїв можуть позбавити права транспортним засобом. Наприклад, така неприємність загрожує за їзду в нетверезому стані, ДТП, створення аварійної ситуації та ін (див. табл.).

Але вони не передбачають однозначного позбавлення водійського посвідчення. У кожній з цих статей задекларовані ще й альтернативні види покарання, такі як штраф, адміністративний арешт або оплатне вилучення транспорту (коли він спочатку примусово вилучається, потім продається на спеціальному аукціоні, після чого власнику повертаються кошти, виручені від продажу ТЗ з вирахування витрат, пов’язаних з судовими витратами і ін). Згідно із законодавством про адміністративну відповідальність для порушника цих статей визначає суд.

Відповідно до статті 265-1 патрульний поліцейський має право вилучити у водія права тільки при здійсненні порушення, за яке передбачено позбавлення права керування. Під час оформлення такого порушення співробітник поліції складає адмінпротокол в двох примірниках, в якому обов’язково зазначається, що водійське посвідчення було тимчасово вилучено.

Важливо враховувати, що поліцейські затримують водійське посвідчення тимчасово до рішення суду про покарання водію. При цьому права вилучаються не більш ніж на 3 місяця з моменту вчинення відповідного порушення. Натомість водієві видається тимчасовий (на вищезазначений термін) дозвіл на право керування тими категоріями ТЗ, які відкриті в посвідченні. Права зберігаються у місцевому відділенні поліції за місцем реєстрації водія до закінчення терміну.

Читайте також:   Працівники ДАІ Луганщини проводять перевірки правомірності експлуатації реєстраційних номерів

Напишіть відгук