Закон №5364 про реформування сфери паркування ухвалено Верховною Радою

0
653

21 січня 2018 року 237 депутатів проголосували за прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів». Це була вже друга спроба після того, як у попередню версію законопроекту було внесено 345 правок.

Законом передбачені для створення механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом введення фото- і відеофіксації правопорушень. Також відповідно до Закону штрафи за несплату вартості послуг з користування послугами платного паркування в складатимуть 20-кратну вартость однієї години паркування.

Відповідно до закону, постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яку притягають до адміністративної відповідальності.

В такому разі постанову про штраф надсилатимуть рекомендованим листом на поштову адресу, вказану при реєстрації автомобіля, і вважатимуть врученою через три дні. При цьому, в разі повернення листа, постанову також вважатимуть врученою, що введено для перешкоджання ухилення від штрафів. Власник авто зможе перевірити ці дані через інтернет.

Низка нововведень торкнеться і власників авто з єврономерами. За зафіксовані в автоматичному режимі порушення на такому автомобілі штрафувати будуть особу, яка ввезла транспортний засіб на територію України, а постанову про штраф водіям таких автомобілів з іноземним громадянством вручатиме Держприкордонслужба.

Джерело: 5.ua

Читайте також:   Toyota планує впровадити нову систему запобігання зіткнень – Toyota Safety Sense (TSS)

Напишіть відгук