Законопроект про пільги для електромобілів прийнятий за основу

0
219

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про введення тимчасових пільг для операцій з імпорту електромобілів. При першому читанні з документа виключили тролейбуси, гібриди та промисловий транспорт, проте зберегли норму про скасування ПДВ і акцизу для звичайних легкових машин з електромоторами.

За прийняття законопроекту про пільги для електромобілів проголосували 245 депутатів, незважаючи на те, що «Опозиційний блок» відмовився приймати законопроект, пославшись на необхідність проведення комплексних реформ у податковій системі. При цьому профільний Ради порекомендував доопрацювати його до другого читання з урахуванням зауважень Головного науково-експертного управління.

«На сьогоднішній день досить актуальним є розвитку електротранспорту та його інфраструктури”, – прокоментував законопроект депутат Геннадій Кривошея від «Народного фронту». Він також зазначив, що використання електромобілів дешевше, ніж інших видів автотранспорту. За словами Кривошеї, 100 км на електромобілі коштує близько 10 грн, а на звичайному авто – близько 150 грн. “Це дасть хорошу можливість залучення додаткових інвестицій з боку ЄС та інших країн світу”, – також додав він.

Законопроект №1912 передбачає тимчасову, до 1 січня 2020 року, скасування оподаткування ПДВ та акцизним податком операцій з на територію України транспортних засобів з електричною силовою установкою. У висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради зазначено, що на сьогоднішній день в Україні вже є електромобілі, проте вони не стали популярними, зокрема через високу вартість акумуляторів і відсутність відповідної інфраструктури. Також зазначено, що при розгляді законопроекту необхідно врахувати позицію Кабінету міністрів.

Крім законопроекту №1912, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 1674 , що передбачає обнулення ввізних мит на легкові електромобілі, тролейбуси та велосипеди з електромоторами.

Читайте також:   Депутати пропонують скасувати мита майже на всі б / у автомобілі

Напишіть відгук