Законопроект про ринок уживаних автомобілів прийнятий

0
193

Верховна Рада прийняла законопроект №3046 «Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів». Очікується, що з початком дії нових податкових норм, система trade-in в Україні отримає поштовх для розвитку. При цьому автовласники, як і раніше, зможуть вибирати, як продавати – самостійно на авторинку, за допомогою оголошень або через автосалон.

За прийняття законопроекту №3046 проголосували 234 депутати при 226 необхідних. Як зазначено в пояснювальній записці до документа, запропоновані до законодавства повинні виключити ймовірність повторного нарахування ПДВ на повну вартість транспортного засобу при його повторному продажі після початку експлуатації (перший раз ПДВ обкладається операція продажу нового автомобіля дилером).

З підтримкою даного законопроекту виступала Всеукраїнська асоціація автоімпортерів і дилерів (ВААІД). За словами гендиректора асоціації Олега Назаренка, в даний час при продажу автомобіля через юридичну особу – автосалон або комісійний майданчик, посередник повинен викупити автомобіль і сплатити за нього 20% податку на додану вартість. Наприклад, для автомобіля, який власник продає за $ 10 тисяч, ПДВ становить $ 2 тисячі. З урахуванням передпродажної підготовки та інших витрат посередник залишає собі ще близько $ 1 тисячі. В результаті, салон продає автомобіль вже за $ 13 тисяч, що невигідно в порівнянні з пропозиціями перекупників на авторинку або організацій працюють за «сірими» схемами, написав він на своїй сторінці в Facebook.

З початком дії нових норм, автосалон зможе взяти автомобіль у власника на комісію за ті ж умовні $ 10 тисяч або викупити його, знайти покупця і продати йому старий автомобіль. Власник при цьому отримує всі , а потім платить обумовлену заздалегідь комісію (наприклад, $ 500) автосалону. Автосалон, в свою чергу, платить ПДВ тільки з свого прибутку. Процедура продажу автомобіля безпосередньо, коли автовласник самостійно знаходить покупця, залишається незмінною. «Ви задоволені, тому що прозоро отримали більше грошей; покупець задоволений, тому що теж бачить прозорість угоди, а не «кота в мішку», у перекупки на базарі, нарешті отримує гроші, а салон – », – додав Олег Назаренко.

Читайте також:   Дніпропетровськ отримає тролейбуси місцевого виробництва

Новий закон ще повинен підписати президент. Зміни вступлять в силу першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Джерело: АвтоУа

Напишіть відгук