Замінюємо охолоджуючу рідину

0
187

Автолюбитель відрізняється від звичайного водія тим, що бажає і вміє більшість маніпуляцій по догляду і ремонту автомобіля виконувати самотужки. Заміна охолоджувальної рідини ненайважча з них.

В сервісній книжці зазначено типи охолоджувальної рідини ( ОР ), рекомендовані для вашого , і терміни її заміни. ОР змащує водяний насос. Набір присадок, що входить до складу охолоджувальної рідини, визначений для кожного типу свій, і при змішуванні різних типів можливе прискорене випадіння осаду. Використання недоброякісної або нетипової ОР призведе до виникнення корозії, що знищує циліндри насосу. Випадіння присадок в осад викликає перегрів двигуна і можливий вихід із ладу.

Замінюючи охолоджувальну рідину візуально оцініть ступінь чистоти самої ОР і стан охолоджувального контуру. Наявність великої кількості осаду говорить про необхідність промивання системи. Цю операцію також проводять при заміні одного типу ОР на інший. Промивають систему дистильованою водою. Її ж доливають в процесі експлуатації.

Сильно забруднену систему промивають спеціальним промивним засобом, спосіб використання якого зазначений на етикетці.

Замінюючи охолоджувальну рідину потурбуйтеся розташувати ваш автомобіль таким чином, щоб заливна горловина знаходилася на підвищенні. Зважаючи на токсичність ОР працюйте у гумових рукавичках і респіраторі. Подбайте про подальшу утилізацію відпрацьованої рідини, щоб не завдати шкоди довкіллю.

Читайте також:   ДАІ просить водіїв Сьогодні не паркувати автомобілі біля "Олімпійського"

Напишіть відгук