Запуск автофіксації порушень ПДР знову перенесли

0
347

В МВС повідомили, що запустити систему автоматичної - і відеофіксації порушень ПДР можна буде після прийняття регулюючої постанови Кабінету міністрів. Таку постанову в міністерстві і Національної поліції планують підготувати до осені цього року.

Раніше при оцінці ймовірного терміну запуску автофіксації порушень ПДР орієнтувалися на термін, визначений в Плані дій Кабміну – літо цього року. Однак і до цього періоду всі необхідні документи можуть не встигнути підготувати.

«В розробці знаходиться постанову, яка повинна впорядкувати механізм та організаційні моменти, як буде працювати ця . Є чимало варіантів, як вона буде працювати, починаючи з того, що все повинно організувано державою, закінчуючи державно-приватним партнерством. Зараз Нацполіція і МВС дає напрацювання, які згодом будуть направлені в уряд, який прийме рішення. Тільки тоді ми побачимо результат»

Розповів сьогодні на прес-конференції в. о. директора Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Нагадаємо, систему автофіксації порушень ПДР планували запустити восени 2015 року, проте розробка технічних вимог і підзаконних актів для її роботи почалася пізніше. Коли камери все ж встановлять і включать, всім водіям повинні бути автоматично нараховано 150 штрафних балів (нараховуватимуться і «згорати» щороку), які будуть знімати тільки за ПДР, зафіксовані камерами. Після вичерпання балів, штрафи стануть «грошовими». Сповіщення про них (продубльовані через СМС і електронні листи) будуть відправляти власникам транспортного засобу. При оплаті штрафу протягом перших 5 днів після отримання постанови, знижка на штраф складе 50%.

Джерело: УНІАН

Читайте також:   Страховики підготували зміни у закон про автострахування

Напишіть відгук